Pérez: Potrzebowałem jeszcze jednego okrążenia do podium

Czwarty na mecie wyścigu o Grand Prix Styrii Sergio Pérez przekonywał, że gdyby niedzielna rywalizacja liczyła jeszcze jedno okrążenie, to wyprzedziłby Valtteriego Bottasa i trzeci raz z rzędu stanąłby na podium.

Kierowca Red Bulla w niedzielnej rywalizacji obrał strategię dwóch zjazdów do boksu, przez co na końcowych okrążeniach wyraźnie zbliżał się do poprzedzającego go Bottasa. Na ostatnim okrążeniu Meksykanin uruchomił nawet DRS w ostatniej strefie, ale było to za mało, aby wyprzedzić fińskiego kierowcę: „Niestety nie wyszło i szkoda przegapić podwójne podium. Potrzebowaliśmy tylko jednego okrążenia więcej i mogliśmy to zrobić, tylko tyle potrzebowaliśmy” – powiedział po wyścigu Pérez.

„Myślę, że miękkie opony były nieco gorsze, niż oczekiwaliśmy w tym wyścigu, co dotknęło nas pod koniec pierwszego przejazdu. Mieliśmy też powolny postój, który wpłynął na wyścig i oddaliśmy pozycję Bottasowi. Zespół spróbował czegoś innego ze strategią dwóch zjazdów, ale pechowo mieliśmy też korki na torze, czasami tak jest. Musieliśmy spróbować czegoś innego”.

Pérez nie poddaje się i wierzy, że w nadchodzącym Grand Prix Austrii będzie w stanie ponownie powalczyć o miejsce na podium: „Jestem jednak bardzo zadowolony z zespołu, ponieważ Max wygrał, wykonał świetną robotę i wiem, że mamy mocny pakiet. Nie mogę się doczekać następnego weekendu, w którym spróbujemy ponownie razem stanąć na podium”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league