Leclerc sprawdził przyszłoroczne Ferrari w symulatorze

Charles Leclerc potwierdził, że skorzystał z symulatora, aby po raz pierwszy sprawdzić przyszłoroczną konstrukcję Ferrari uwzględniającą nowe przepisy techniczne. Jak oznajmił, jazda była zupełnie inna w porównaniu z obecnym samochodem.

W przyszłym roku samochody Formuły 1 będą dość znacząco różnić się pod względem pakietu aerodynamicznego. Mają one korzystać z efektu przyziemnego do wytworzenia dodatkowego docisku, a także z opon z 18-calowymi felgami. Leclerc opisał swoje pierwsze doświadczenie z symulacyjną wersją następnej konstrukcji stajni z Maranello.

„Tak, korzystaliśmy” – odpowiedział Leclerc potwierdzając, że sprawdził w symulatorze samochód na sezon 2022. „To jednak nadal są początki… Odczucie jest zupełnie inne. Myślę, że jest to znak zapytania dla wszystkich, niezależnie od tego, czy nasz rozwój idzie w dobrym kierunku, czy nie. Jak już mówiłem, to zupełnie inny projekt. To bardzo, bardzo wczesny etap, więc nikt nie wie, gdzie się zajmujemy w porównaniu z innymi. Pracujemy jednak nad tym”.

Ferrari jednak skupia się również na tegorocznym sezonie. Po rozczarowującym występie w Grand Prix Francji dwa tygodnie temu, włoski zespół pokazał się z bardzo dobrej strony w pierwszym, ubiegłotygodniowym wyścigu na Red Bull Ringu o Grand Prix Styrii. Leclerc oraz partner z ekipy - Carlos Sainz Jr – po zajmowaniu odpowiednio 11. i 18. pozycji po pierwszym okrążeniu, metę przekroczyli na szóstym i siódmym miejscu. Leclerc dodał, że uwaga jest skierowana na dotarciu do sedna tego, z jakiego powodu nastąpiła tak duża poprawa wydajności.

„Pomiędzy wyścigami na Paul Ricard a w Austrii było dużo pracy. Oczywiście nie spodziewaliśmy się takiego kroku, ale to także efekt pracy zespołu. My jednak nie powinniśmy dać się ponieść emocjom. Choć w przypadku Paul Ricard była to wielka niespodzianka, ale w złym tego słowa znaczeniu, w minioną niedzielę również doszło do niespodzianki, ale już pozytywnej. Musimy jednak dokładnie zrozumieć, jak udało nam się uzyskać ten wynik w niedzielę”.

„Mamy kilka rzeczy, które naszym zdaniem pomogły podczas tego wyścigu w zeszłą niedzielę, ale nie rozumiemy całej sytuacji. Z tego względu zanim spróbujmy konsekwentnie powtórzyć ten rodzaj osiągów przez cały rok, musimy zrozumieć, dlaczego udało nam się to zrobić w niedzielę”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league