Russell: Nie będzie nic do ogłoszenia na Silverstone

Jak zapowiedział Toto Wolff, fabryczny zespół Mercedesa-AMG podejmie latem decyzję o swoim przyszłorocznym składzie kierowców Formuły 1. Część mediów podała już jako fakt, że partnerem Lewisa Hamiltona zostanie jego rodak George Russell, a najlepszym miejscem do ogłoszenia tego będzie domowa runda na torze Silverstone. Sam zainteresowany studzi jednak oczekiwania.

„Jeśli chodzi o mój fotel na przyszły sezon, nic nie zostało podpisane ani zatwierdzone” – powiedział Russell. „Nic nie zostanie ogłoszone na Silverstone, tyle mogę powiedzieć. Prawdą jest, że podpisałem kontrakt z Mercedesem pięć czy sześć lat temu. Wszyscy wiedzą, że mają mnie pod swoimi skrzydłami”.

Russell zakończy w tym roku swój pierwszy kontrakt na starty w Formule 1 z zespołem Williams i pozostaje obecnie bez umowy na kolejny sezon. Brytyjczyk miał już okazję sprawdzić się za kierownicą Mercedesa-AMG podczas ubiegłorocznego Grand Prix Sakhiru, gdzie prowadził przez 59 okrążeń i uzyskał najlepszy czas okrążenia.

Choć jego przejście do Mercedesa-AMG nie jest jeszcze przesądzone, zarówno obecny kierowca ekipy Valtteri Bottas jak i zespół Williams szykują się na taką ewentualność. Spekuluje się, że poza Finem, o ewentualne zwolnione miejsce będą się starać Nico Hülkenberg i Daniił Kwiat.

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze