Bottas nie wyklucza przejścia do WRC

Valtteri Bottas powiedział, że nie odrzuca możliwości podjęcia się pełnego programu startu w Rajdowych Mistrzostwach Świata, lecz na tę chwilę jego głównym celem jest zdobycie możliwie najlepszych wyników w F1 wraz z zespołem Mercedes.

Przyszłość Bottasa oraz ewentualne zastąpienie go w Mercedesie przez George’a Russella to jeden z głównych tematów ostatnich tygodni w Formule 1. W przypadku, gdyby jego obecny zespół postawił na kierowcę Williamsa, Fin nie musi na siłę szukać fotela w F1. Jako że rajdy są bardzo popularne w Finlandii, co pokazał zresztą swego czasu Kimi Räikkönen, który startował w WRC w 2010 i 2011 roku, sam Bottas już zdążył już spróbować swoich sił za kierownicą samochodu rajdowego, uczestnicząc między innymi ostatnio w Arctic Lapland Rally.

Bottas został zapytany, czy przejście do WRC byłoby dla niego interesujące w przypadku, gdyby nie znalazł sobie konkurencyjnego fotela w F1 w sytuacji odejścia z Mercedesa.

„Przede wszystkim nie lubię myśleć w ten sposób; zawsze staram się myśleć pozytywnie i wiem, czego chcę, a chcę zostać z zespołem – to dla mnie najlepsza szansa na wygranie wyścigów w przyszłym roku i walkę o tytuł” – odpowiedział Bottas. „Z jakiegoś powodu, jeśli nie będzie miało to miejsca, zamierzam szukać innych opcji w F1, ponieważ kocham Formułę 1 i nadal uważam, że mam przed sobą ładnych kilka lat [w tym sporcie]”.

„Co później? Nigdy nie mów nigdy. Rajdy? Lubię je, to naprawdę dobra zabawa – za każdym razem, gdy jechałem samochodem rajdowym, zawsze się uśmiechałem, ale trudniej może być wtedy, kiedy naprawdę trzeba będzie tam pracować. Kierowcy tam są dość konkurencyjni, ponieważ robili to przez całe życie. Ale nigdy nic nie mów nigdy. W tej chwili, tak jak powiedziałem, w pełni skupiam się na Formule 1, a przede wszystkim na tym weekendzie”.

Przed wyścigiem o GP Wielkiej Brytanii Bottas zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 92. punktów i traci 9 oczek do Lando Norrisa z McLarena.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league