Hamilton: Dodatkowa praca w symulatorze pomogła

Lewis Hamilton, który był najszybszy w piątkowych kwalifikacjach do sobotniego sprintu na torze Silverstone, stwierdził, że przełamanie w czasówce po dłuższej serii było możliwe dzięki dodatkowej pracy w symulatorze.

Wprowadzony na GP Wielkiej Brytanii nowy format weekendu wyścigowego sprawił, że kierowcy mieli do dyspozycji tylko jeden trening przed kwalifikacjami. Z tego względu Hamilton udał się do pobliskiej fabryki Mercedesa w Brackley, gdzie poświęcił w piątek dodatkowy czas na jazdę w symulatorze. Choć w treningu dominujący czas uzyskał Max Verstappen, Hamilton pokonał Holendra w bezpośrednim pojedynku w kwalifikacjach. Brytyjczyk uzyskał swój najlepszy czas sesji podczas pierwszego przejazdu, a mógł ten wynik poprawić, gdyby nie popełnił błędu w końcówce ostatniego kółka w Vale.

„Jestem w siódmym niebie” – powiedział Hamilton. „Pierwsze okrążenie było świetne. Drugie wyglądało jeszcze lepiej, ale straciłem przyczepność tylnej osi w ostatniej sekcji, więc byłem przerażony, gdy przekroczyłem linię mety. Zobaczyłem jednak tłum kibiców i to naprawdę przypominało mój pierwszy triumf w kwalifikacjach tutaj w 2007 roku… Nie mógłbym tego zrobić bez tych wszystkich ludzi, za co im dziękuję”.

„Mieliśmy wolny poranek i pomyślałem: zamiast stać i marnować czas, przejdźmy do pracy” – tłumaczył Hamilton decyzję o skorzystaniu do symulatora. „Zrobiliśmy zatem rano sesję treningową, podczas której starałem się przekazać inżynierom jak najwięcej informacji, dzięki czemu przy rozwoju samochodu wyciśniemy z niego absolutnie każdą porcję osiągów. Przed kwalifikacjami miałem nadzieję, że dzięki fantastycznej pracy, którą wykonaliśmy razem z zespołem, a także przy pomocy energii kibiców, będziemy w stanie odnieść sukces. Myślę, że ostatecznie jest to zasługa fanów”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league