Kierowcy Astona Martina nieusatysfakcjonowani piątkowymi kwalifikacjami

Duet kierowców zespołu Aston Martin nie był do końca zadowolony z przebiegu kwalifikacji na torze Silverstone. Mimo, że Sebastian Vettel wszedł do Q3, to Niemiec liczył na lepszy wynik w trzecim segmencie. Słabo wypadł Lance Stroll, który nie przeszedł pierwszej części kwalifikacji.

„Chciałbym zakończyć Q3 wyżej, ponieważ samochód wyglądał konkurencyjnie, a tempo przyszło nam dziś dość łatwo” – powiedział Vettel. „Ogólnie rzecz biorąc, była to przyzwoita sesja, byłem zadowolony z mojego najlepszego okrążenia w Q2, ale w Q3 starałem się znaleźć [coś] więcej w samochodzie. Myślę, że mogliśmy być o kilka pozycji wyżej”.

Były mistrz świata F1 cieszył się natomiast z faktu, że na trybunach w końcu może zasiąść komplet publiczności: „Wspaniale było zobaczyć tu dziś tak wielką publiczność i myślę, że nowy format sprawił, że piątek był bardziej interesujący dla fanów [niż wykle]”.

Na więcej w piątkowej czasówce liczył także Lance Stroll, który do sobotniego sprintu ruszy dopiero z 15. miejsca: „P15 nie jest miejscem, z którego chcielibyśmy rozpocząć nasze domowe Grand Prix, ale jest szansa na poprawę w wyścigu sprinterskim” – powiedział Kanadyjczyk. „Nie czułem się całkowicie komfortowo w samochodzie podczas treningów, ale myślę, że poczyniliśmy pewne postępy w kwalifikacjach, chociaż nie wystarczyło to do Q3”.

„To było wyzwanie mieć tylko jedną sesję treningową przed kwalifikacjami, ale to samo dotyczy wszystkich. Musimy się upewnić, że zmaksymalizujemy drugą sesję treningową przed kwalifikacyjnym sprintem”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Aston Martin Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league