Wolff pomógłby Bottasowi znaleźć miejsce w innym zespole F1

Współwłaściciel i szef zespołu Formuły 1 Mercedesa-AMG Toto Wolff powiedział, że czuje się odpowiedzialny za znalezienie innego miejsca w stawce dla Valtteriego Bottasa, jeśli zespół aktualnych mistrzów świata nie przedłuży z nim kontraktu.

„Jeśli dojdzie do sytuacji, w której postanowimy dać szansę komuś innemu, to będzie mi zależało na tym, aby miał wspaniałą przyszłość” – powiedział Austriak. „To nie tylko kwestia naszych relacji, ale również odpowiedzialności. On na to zasługuje, bo był zespołowym kolegą jednego z najlepszych kierowców F1 w historii. Niełatwo zabłysnąć w takiej sytuacji, a on był fantastyczny”.

Mercedes ma podjąć decyzję w sprawie swojego przyszłorocznego składu latem, prawdopodobnie podczas przerwy pomiędzy Grand Prix Węgier i Belgii. Jednym z aspektów przemawiających za Bottasem jest jego dobre zgranie z Lewisem Hamiltonem: „Valtteri to wspaniały gracz zespołowy i wspaniały kierowca o właściwym charakterze i osobowości. To bardzo ważne, bo statystycznie ma niewielkie szanse na wygranie tytułu w porównaniu z Lewisem. Rozmawialiśmy o tym i jest to trudna sytuacja dla kierowcy, bo w tegorocznym sezonie nie ma żadnego marginesu. Bierzemy to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji i choć to nie wszystko, świetnie widzieć jego wkład i podoba mi się takie podejście”.

Źródło: racer.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze