Mekies: Zespoły ze środka stawki mogą sprawić niejedną niespodziankę w 2022

Wielkimi krokami zbliża się 2022 rok, a co za tym idzie moment wejścia w życie zmian regulaminowych w Formule 1.  Mają one na celu między innymi zmniejszenie różnic pomiędzy zespołami, co miałoby sprawić, że rywalizacja o najwyższe cele stałaby się bardziej wyrównana i ciekawsza.

Sprawia to, że jesteśmy świadkami wielu spekulacji na temat tego kto może na tych zmianach zyskać a kto stracić. Dyrektor wyścigowy Ferrari Laurent Mekies spodziewa się, że ekipy, które obecnie znajdują się w środku stawki mogą wiele zyskać dzięki rewolucjom w regulaminie: „Zamiast po kolei wymieniać co ulegnie zmianom, moim zdaniem niedługo stanie się jasne, że każdy będzie zaczynał z czystą kartą. Zdajemy sobie z tego sprawę, że niezależnie od tego w jakim miejscu stawki się obecnie znajdujemy, nasza pozycja na torze może się zmienić właśnie poprzez zmiany w regulaminie. W przeszłości byliśmy już świadkami wielu różnego rodzaju modyfikacji w regulaminie, które nie zawsze skutkowały dużymi przetasowaniami. Ale wiemy, że w obecnych zmianach drzemie ogromny potencjał, jeśli chodzi o zmiany w układzie sił na torze”.

Co więcej wskazał również największe wyzwania, na jakie napotyka się zespół w związku ze zmianami w regulaminie: „Jeśli chodzi o największe wyzwania z którymi musimy się zmierzyć, to w początkowej fazie tworzenia bolidu będzie to dopasowanie zgodnej z nowym regulaminem aerodynamiki do mechanicznego zawieszenia. Będzie to miało kolosalne znaczenie w kwestii opon. Wraz z nowymi regulacjami w aerodynamice, zespoły będą musiały się również przystosować do nowych 18-calowych opon. Jeśli zespół dobrze się przystosuje do tych zmian, to będzie czerpał spore korzyści, jeśli chodzi o osiągi bolidów. Wątpię, że wszystko będzie się sprowadzać jedynie do zużycia opon, ale bez wątpienia kluczowym będzie stworzenia samochodu zgodnego z nowymi regulacjami, z zasadami w kwestii aerodynamiki oraz odpowiednio współpracującego z oponami. Myślę, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy jakieś niespodzianki. Ekipy ze środka stawki mogą nas zaskoczyć i wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę”.

Źródło: formulapassion.it

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze