Ocon docenia rolę Alonso w pierwszej wygranej Alpine

Esteban Ocon wywalczył w niedzielę na torze Hungaroring pierwsze zwycięstwo dla marki Alpine w Formule 1. Choć Francuz sam musiał utrzymać za sobą Sebastiana Vettela w walce o pierwsze miejsce, zdaje sobie sprawę, że zwycięstwo byłoby niemożliwe, gdyby Fernando Alonso nie bronił się przed znacznie szybszym Lewisem Hamiltonem.

„Co mogę powiedzieć? To Fantastyczne” – powiedział po odniesieniu pierwszego w karierze zwycięstwa. „Gratuluję również Fernando, bo to zwycięstwo jest również jego zasługą i walki, którą stoczył. To praca zespołowa i tyle. To był wspaniały dzień”.

„Pracujemy razem i pchamy zespół do przodu w pogoni za czołówką. Każdy miał mi coś do powiedzenia na temat Fernando, ale to wszystko nieprawda. To fantastyczny człowiek, z którym współpraca bardzo dobrze się nam układa”.

Francuz podpisał niedawno nowy kontrakt z zespołem i podziękował za zaufanie: „Kiedy odpadasz w Q1, zajmujesz 17. miejsca, nie wiesz co się dzieje, ale zespół nie stracił wiary. Wróciliśmy na należne nam miejsce. Seb był bardzo szybki przez cały wyścig i wywierał dużą presję. Odparliśmy go jednak, więc spisaliśmy się świetnie”.

Dzięki wygranej, Ocon awansował z 13. na 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league