Binotto: Ferrari ma najlepszy duet kierowców w całej stawce

Mattia Binotto podsumowując pierwszą część sezonu powiedział, że obecny skład kierowców zespołu Scuderia Ferrari jest najmocniejszym w całej stawce F1.

Szwajcar swoją opinie argumentuje wynikami kierowców, którzy na tle czołowych rywali nie dysponują konkurencyjnym samochodem: „Jestem bardzo zadowolony z pierwszej połowy sezonu z wielu powodów” – powiedział szef Ferrari. „Po pierwsze uważam, że mamy najlepszy skład kierowców w całej stawce”.

„Po drugie - wiemy, że Charles [Leclerc] jest fantastycznym kierowcą, bardzo utalentowanym, wciąż się poprawia i jestem z tego powodu zadowolony. Miał świetną okazje na zwycięstwo. Był pierwszy (po kwalifikacjach) w Monako, ale z powodów, o których wiemy - tak się nie stało, ale to się wydarzy”.

Oprócz zdobycia pole position w Monako Leclerc dołożył jeszcze jedno podczas weekendu Grand Prix w Azerbejdżanie. Do tegorocznych osiągnięć monakijczyka musimy jeszcze doliczyć wywalczenie drugiego miejsca na Silverstone, gdzie od startu do mety prowadził, przegrywając finalnie wyścig z Lewisem Hamiltonem na trzy okrążenia przed metą.

Natomiast dzięki postawie Carlosa Sainza Jr Ferrari przynajmniej wakacyjną przerwę spędzi na trzecim miejscu w tabeli generalnej konstruktorów. „Kolejną rzeczą jest to, że Carlos bardzo dobrze się integruje [z zespołem]. Poprawia się z wyścigu na wyścig. Jest w jakiś sposób świetnym – powiedzmy - punktem odniesienia dla Charlesa, naciskając go, również w trudniejszych warunkach".
Sainz w sezonie 2021 zdobył w barwach Ferrari drugie miejsce w Grand Prix Monako i trzecie w Grand Prix Węgier po dyskwalifikacji Sebastiana Vettela.

„Każdy ma [przynajmniej] po 80 punktów, a to pokazuje, jak ważne jest posiadanie dwóch dobrych kierowców, którzy zdobywają punkty dla konstruktora, jestem z tego bardzo zadowolony. Patrząc w przyszłość, myślę, że ci dwaj faceci dadzą nam ogromną satysfakcję”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league