Binotto: Ferrari ma najlepszy duet kierowców w całej stawce

Mattia Binotto podsumowując pierwszą część sezonu powiedział, że obecny skład kierowców zespołu Scuderia Ferrari jest najmocniejszym w całej stawce F1.

Szwajcar swoją opinie argumentuje wynikami kierowców, którzy na tle czołowych rywali nie dysponują konkurencyjnym samochodem: „Jestem bardzo zadowolony z pierwszej połowy sezonu z wielu powodów” – powiedział szef Ferrari. „Po pierwsze uważam, że mamy najlepszy skład kierowców w całej stawce”.

„Po drugie - wiemy, że Charles [Leclerc] jest fantastycznym kierowcą, bardzo utalentowanym, wciąż się poprawia i jestem z tego powodu zadowolony. Miał świetną okazje na zwycięstwo. Był pierwszy (po kwalifikacjach) w Monako, ale z powodów, o których wiemy - tak się nie stało, ale to się wydarzy”.

Oprócz zdobycia pole position w Monako Leclerc dołożył jeszcze jedno podczas weekendu Grand Prix w Azerbejdżanie. Do tegorocznych osiągnięć monakijczyka musimy jeszcze doliczyć wywalczenie drugiego miejsca na Silverstone, gdzie od startu do mety prowadził, przegrywając finalnie wyścig z Lewisem Hamiltonem na trzy okrążenia przed metą.

Natomiast dzięki postawie Carlosa Sainza Jr Ferrari przynajmniej wakacyjną przerwę spędzi na trzecim miejscu w tabeli generalnej konstruktorów. „Kolejną rzeczą jest to, że Carlos bardzo dobrze się integruje [z zespołem]. Poprawia się z wyścigu na wyścig. Jest w jakiś sposób świetnym – powiedzmy - punktem odniesienia dla Charlesa, naciskając go, również w trudniejszych warunkach".
Sainz w sezonie 2021 zdobył w barwach Ferrari drugie miejsce w Grand Prix Monako i trzecie w Grand Prix Węgier po dyskwalifikacji Sebastiana Vettela.

„Każdy ma [przynajmniej] po 80 punktów, a to pokazuje, jak ważne jest posiadanie dwóch dobrych kierowców, którzy zdobywają punkty dla konstruktora, jestem z tego bardzo zadowolony. Patrząc w przyszłość, myślę, że ci dwaj faceci dadzą nam ogromną satysfakcję”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league