Horner: Cieszę się, że nie wymieniliśmy silnika

Jeszcze w sobotę nikt chyba nie zakładał, że już po kwalifikacjach będziemy znać obsadę podium niedzielnego Grand Prix Belgii Formuły 1.

Zwycięzcą zmagań na torze Spa-Francorchamps został Max Verstappen, dzięki czemu zmniejszył on swoją stratę w klasyfikacji generalnej kierowców do Lewisa Hamiltona. Aczkolwiek jak się dzisiaj dowiedzieliśmy, wcale nie musiało to tak wyglądać. Według Christiana Hornera, zespół rozważał wymianę jednostki napędowej w bolidzie Holendra.

„Cieszę się, że nie wymieniliśmy silnika” – powiedział Brytyjczyk. „Zawsze patrzysz na swoje możliwości. Patrząc na poprzednie lata, można tu było zazwyczaj wyprzedzać”.

Ponadto szef Red Bulla zabrał głos w sprawie działań mających na celu przeprowadzenie wyścigu: „Myślę, że każdy zrobił wszystko, żeby wyścig został przeprowadzony. Szczególnie FIA i Liberty, którzy dawali z siebie wszystko”.

Co więcej, Brytyjczyk wypowiedział się również na temat warunków panujących na torze: „Max czuł, że w tych warunkach z dobrą widocznością dało się ścigać. Problemem było to, że ci, którzy jechali za nim, widzieli bardzo mało, co znacznie utrudniało im jazdę. Oczywiście dziś nie rywalizowaliśmy w normalny sposób, wszystko zostało ustalone praktycznie wczoraj. Patrząc z perspektywy mistrzostw na zdobyte punkty, dobrze, że je zdobyliśmy”.

Źródło: racingnews365.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league