Verstappen: To zwycięstwo, ale nie chcesz wygrać w taki sposób

Max Verstappen zwyciężył w wyścigu o Grand Prix Belgii, ale bezpośrednio po zmaganiach Holender przyznał, że nie jest to sposób, w jaki ktokolwiek chciałby wygrać.

Nad torem Spa-Francorchamps właściwie przez cały weekend wyścigowy padał deszcz, nie inaczej było również w trakcie dzisiejszego wyścigu. Kierowcy przejechali na początku tylko kilka okrążeń za samochodem bezpieczeństwa i Verstappen zgłaszał wtedy przez radio, że można spróbować ścigać się w takich warunkach. Następnie wyścig został przerwany i po przejechaniu trzech okrążeń, również za samochodem bezpieczeństwa wyścig został przerwany, a Holender został ogłoszony zwycięzcą.

"Oczywiście zdobycie pole position było dla nas celem na sobotę, ale nie spodziewałem się, że dziś nie będziemy w stanie się ścigać" - powiedział Verstappen. "Warunki na torze były naprawdę trudne i szkoda, że nie udało się przejechać dystansu wyścigu. Około 15:30 powiedziałem przez radio, żeby spróbować się ścigać, ale wyścig został przerwany. Myślę, że gdybyśmy zaczęli wyścig o 15, to mogłoby się udać [przejechanie wyścigu]. Niestety deszcz nie przestawał padać i robiło się coraz bardziej mokro, nie jest to sposób, w jaki chcemy wygrywać wyścigi, ale dziś nie było innej możliwości. Mam ogromny szacunek do wszystkich kibiców, którzy pozostali na trybunach pomimo deszczu, silnego wiatru i zimna. To oni są prawdziwymi zwycięzcami".

Verstappen traci teraz do Lewisa Hamiltona 2,5 punktu, a za tydzień czeka go domowy wyścig na torze Zandvoort i Holender z pewnością będzie chciał odnieść tam siódme zwycięstwo w sezonie.

"Musimy po prostu dalej mocno naciskać i maksymalizować zdobycz punktową. Przed nami jeszcze kilka wyścigów, nasz samochód jest szybki na każdym obiekcie i musimy wycisnąć z niego maksymalny potencjał, żeby pokonać Mercedesa".

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league