Russell: Podium to świetny wynik bez względu na okoliczności

George Russell, który zajął drugie miejsce w niezwykle krótkim wyścigu o Grand Prix Belgii, powiedział, że taki wynik jest ogromny dla Williamsa bez względu na okoliczności, w jakich do tego doszło.

Russell wywalczył swoje pierwsze podium w Formule 1 podczas zakłóconego i ostatecznie przerwanego przez deszcz wyścigu na Spa-Francorchamps, a przy takiej sytuacji jego wynik był możliwy dzięki fantastycznemu okrążeniu wykręconemu w Q3 w kwalifikacjach, gdzie uległ jedynie Maxowi Verstappenowi.

Dla Russella co prawda było to pierwsze podium, jednak Williams wyścigiem na Spa przerwał passę bez finiszów w czołowej trójce. Po raz ostatni ekipa z Grove stawała na podium w Azerbejdżanie w 2017 roku, zaś od tego czasu w latach 2018-20 kończyła rywalizację na ostatnim miejscu w klasyfikacji konstruktorów.

„Oczywiście nie w taki sposób chciałem wywalczyć swoje pierwsze podium” – powiedział Russell. „To trochę dziwne uczucie, sięgając po wynik w takim stylu, ale koniec końców zostaliśmy nagrodzeni za fantastyczną pracę wykonaną wczoraj. To był na pewno długi dzień – jednak dla całego zespołu jest to ogromny wynik”.

„Nie ma znaczenia, jak to osiągnęliśmy – znalezienie się na podium jest dla nas fenomenalnym rezultatem. Pamiętajmy, że przez trzy lata z rzędu zajmowaliśmy ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, a teraz w kwalifikacjach wywalczyliśmy pierwszy rząd, a następnie stanęliśmy na podium. Jestem naprawdę dumny z tego, że udało nam się to wraz z zespołem osiągnąć”.

Russell dodał również, że był rozczarowany brakiem możliwości ścigania się na torze Spa, jednak zgodził się z tym, że podjęta decyzja o przerwaniu zmagań była właściwa, wskazując na bardzo słabą widoczność.

„Szkoda wszystkich kibiców w domu oraz tutaj na torze. Nawet jeśli jechałem na drugim miejscu za Maxem, przy każdej prędkości powyżej 200 km/h nic nie widziałem. Równie dobrze na prostej mogłem zamknąć oczy, a ponadto musiałem zdejmować nogę z gazu. Z tego względu ściganie w ogóle nie było bezpieczne, a FIA podjęła właściwą decyzję”.

Russell za zajęcie drugiego miejsca w tym krótkim wyścigu otrzymał 9 punktów do swojego konta. Ma ich już łącznie 13, dzięki czemu przesunął się na 15. miejsce w klasyfikacji kierowców.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze