Ecclestone wymusiłby start Grand Prix Belgii

Były szef Formuły 1 Bernie Ecclestone powiedział, że nie dopuściłby do sytuacji z niedzielnego Grand Prix Belgii, w którym dyrekcja wyścigu nie zdecydowała się wywiesić zielonych flag z powodu warunków pogodowych.

„Powiedziałbym zespołom i kierowcom o 15, że pada deszcz i możemy przesunąć start o godzinę i liczyć na to, że pogoda się zmieni” – powiedział 90-latek. „Jednak niezależnie od tego, co będzie, wyścig rozpocznie się o 16 i od was zależy, czy weźmiecie w nim udział”.

Decyzję o porzuceniu rywalizacji podjęto po tym, jak spełniono warunki konieczne do przyznania połowy punktów. Wszystkie okrążenie przejechano jednak za samochodem bezpieczeństwa, co wzbudziło wiele kontrowersji. Ecclestone uważa, że kwestia walki o punkty powinna należeć do kierowców: „Jeśli chcieliby zaryzykować, aby zdobyć punkty, to ich decyzja. Jeśli chcieli pozostać na torze i kręcić jak najwięcej okrążeń, aby wygrać wyścig, to mogliby to zrobić”.

„Gdyby to było wojsko i powiedziano nam, że musimy lecieć do Afganistanu, moglibyśmy powiedzieć, że to nie brzmi bezpiecznie, ale nie mamy wyboru”.

Źródło: telegraph.co.uk

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league