Hamilton: Verstappen był dziś zdecydowanie szybszy

Lewis Hamilton powiedział, że potrzebowałby perfekcyjnego wyścigu, aby spróbować powalczyć z Maxem Verstappenem, który odniósł zwycięstwo w swoim domowym wyścigu o Grand Prix Holandii.

Hamilton mimo utrzymywania relatywnie bliskiej odległości względem Verstappena na dystansie całego wyścigu, nie zbliżył się do niego na tyle, aby chociaż spróbować zaatakować go za pomocą systemu DRS. Zamiast tego Mercedes próbował dwukrotnie podciąć swojego głównego rywala wcześniejszymi zjazdami, jak również wykorzystać inną strategię dla Valtteriego Bottasa, który miał spowolnić mknącego Holendra, jednak to nie wystarczyło. Verstappen i Red Bull Racing za każdym razem byli w stanie pokryć zagrożenie ze strony Mercedesa i odnieść wspólnie siódme zwycięstwo w tym sezonie, przed własną publicznością kierowcy.

„Gratuluję Maxowi. Jego zespół wykonał lepszą pracę pod wszystkimi względami i dziś był zdecydowanie szybszy” – powiedział Hamilton. „Niezbyt wiele mogłem zrobić, aby odpowiedzieć na czasy okrążeń, które robił już podczas pierwszego przejazdu. Bardzo trudno było dotrzymać mu tempa i myślę, że Max po prostu był w stanie jechać w miarę zachowawczo tam, gdzie ja musiałem mocno naciskać, aby utrzymać w miarę mały dystans”.

„Pit stopy musiały być perfekcyjne, podobnie jak start i zarządzanie dublowaniem, ale żadna z tych trzech kwestii nie była idealna. Mimo to jako zespół zdobyliśmy drugie i trzebcie miejsce, zdobywając naprawdę sporo punktów do klasyfikacji konstruktorów. To bardzo ważne, a w przyszłym tygodniu wrócimy do walki”.

Podczas gdy Verstappen powrócił na prowadzenie w klasyfikacji kierowców, Mercedes powiększył swoją przewagę nad Red Bullem w zestawieniu konstruktorów dzięki drugiemu miejscu Hamiltona i trzeciemu Valtteriego Bottasa.

„Tak jak Lewis powiedział, Red Bull i Max mieli dziś przewagę pod względem czystego tempa” – powiedział Bottas.  

„Z mojej j strony od samego początku byłem nastawiony na jeden postój, więc wiedziałem, że oznacza to ostrożną jazdę i oszczędzanie opon, zwłaszcza w szybkich zakrętach. Próbowaliśmy grać pod kątem finalnego wyniku, ale dzisiaj byliśmy nieco wolniejsi, próbując zaliczyć jeden pit stop”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league