Capito: Russell jest gotowy na osiągnięcie sukcesu w F1

Dyrektor generalny zespołu Williams Jost Capito, twierdzi, że George Russell ma wszystko, aby w najbliższej przyszłości sięgać po zwycięstwa w Grand Prix, a także na zdobycie indywidualnego tytułu mistrza świata.

Russell po trzech latach spędzonych w Williamsie od sezonu 2022 przeniesie się do Mercedesa, gdzie zastąpi Valtteriego Bottasa. Zdaniem Capito, 23-latek z Wielkiej Brytanii poradzi sobie w najbardziej konkurencyjnym zespole w F1, dzięki wrodzonemu talentowi: „W ciągu ostatnich trzech lat dla każdego członka personelu Williamsa było jasne, jak oddany, skoncentrowany i utalentowany jest George, zarówno na torze, jak i poza nim” – powiedział Niemiec.

„Posiada wszystkie cechy niezbędne do osiągnięcia największego sukcesu w naszym sporcie i dlatego cieszymy się razem z nim, jako zespół, jak i również ja osobiście, widząc, że został nagrodzony i dostanie możliwość sprawdzenia się w Mercedesie. Z zainteresowaniem i dumą będziemy obserwować jego postępy, wiedząc, jaką rolę Williams odegrał w rozwijaniu jego ponadprzeciętnych umiejętności”.

Po przenosinach Russella do Mercedesa w ekipie Williamsa pozostaje jeden fotel do obsadzenia. Na tą chwilę najczęściej wymienianymi kierowcami, którzy realnie walczą o to miejsce są Alexander Albon i Nyck de Vries. Na razie jednak Capito nie zdradza, kiedy poznamy partnera zespołowego Licholasa Latifiego: „Oczywiście byliśmy świadomi, że ta możliwość [przejście Russella do Mercedesa] się urzeczywistni i dlatego mamy do dyspozycji wiele mocnych opcji”.

„Teraz czekamy na ukształtowanie się naszego przyszłego składu, który pomoże nam zrobić kolejny krok w naszej ekscytującej podróży, jako zespół i ogłosimy wszystko w odpowiednim czasie”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league