Verstappen o Albonie: Wszyscy wiemy, że jest szybki

Max Verstappen poparł powrót swojego byłego zespołowego kolegi z Red Bulla, Alexa Albona, który od przyszłego roku będzie kierowcą Williamsa u boku Nicholasa Latifiego.

Verstappen i Albon byli partnerami w Red Bullu od połowy sezonu 2019 do końca 2020 roku, zaś na ten sezon Albon został zastąpiony przez Sergio Péreza i nie ścigał się w tegorocznych zmaganiach – zamiast tego skupił się na startach w serii DTM. W środę Williams potwierdził, że Taj powróci w przyszłym roku do Formuły 1 wraz z zespołem, zaś sam Red Bull poinformował o zwolnieniu go z kontraktu, z opcją partnerstwa w przyszłości. Verstappen wypowiedział się nie tylko na temat powrotu Albona, ale również przejścia George’a Russella do Mercedesa.

„Cieszę się z przejścia George’a, ale to i tak był logiczny krok i wszyscy wiedzieli, że to nastąpi. Być może to najgorzej strzeżona tajemnica, więc nie był to szok” – powiedział Verstappen.

„Jestem jednak również bardzo zadowolony z powrotu Alexa do Formuły 1; był moim kolegą z zespołu, jest świetnym facetem, ciężko pracuje i zdecydowanie zasługuje na miejsce w Formule 1. Posiada ogromny talent, więc jestem pewien, że wróci silny i sięgnie po dobre wyniki”.

Holender dodał również, że Albon będzie cennym atutem dla Williamsa, gdzie jednak nie musi już niczego udowadniać.

„On wie, że ma prędkość – myślę, że wszyscy wiemy o tym, a pokazał go na gokartach. Prawdopodobnie będzie jednak lepiej powrócić do środowiska z mniejszą presją, ale jak powiedziałem, jestem pewien, że sobie dobrze poradzi. Oczywiście trzeba przyzwyczaić się do samochodu, jak my wszyscy przy nadejściu nowych przepisów, ale zrobi to”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league