Kubica: Jestem rozczarowany wynikiem

Robert Kubica drugi weekend z rzędu zastępuje Kimiego Räikkönena w zespole Alfy Romeo. Ze względu na harmonogram rundy na torze Monza, Polak ponownie miał tylko jeden trening przed kwalifikacjami, w których zajął 19. pozycję.

„To nie był najprostszy dzień, ale [w sobotę] będziemy próbować trochę nadrobić” – powiedział Kubica, który na torze Monza wywalczył swoje pierwsze w karierze podium. „Trening nie był zły, ale gdy ma się tylko godzinę na sprawdzenie trzech mieszanek i długie oraz krótkie przejazdy, trudno o punkt odniesienia. Jestem trochę rozczarowany wynikiem kwalifikacji i wierzę, że mogliśmy być wyżej”.

Ze względu na duże zyski płynące z cienia aerodynamicznego, przejechanie czystego okrążenie na Monzy jest utrudnione, zwłaszcza w sesji Q1: „Znalezienie dla siebie miejsca na torze nie było najprostsze, a gdy się to udało, moje okrążenie zrujnował [Nikita] Mazepin, który jechał sobie środkiem toru. Na początku myślałem, że ma problem z samochodem, ale potem przyspieszył. Szkoda, bo w tak krótkiej sesji liczy się każde okrążenie, ale jest jak jest”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing Orlen

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league