Mercedes rozważa polecenia zespołowe w sprincie F1 na Monzy

Szef Mercedesa Toto Wolff przyznał, że zespół najprawdopodobniej dokona zamiany kolejności swoich kierowców przy nadarzającej się ku temu okazji w czasie sprintu kwalifikacyjnego do Grand Prix Włoch, do którego z czoła stawki ruszy Valtteri Bottas.

Bottas uzyskał najlepszy czas w piątkowych kwalifikacjach, jednak w jego samochodzie założono nową, czwartą w tym sezonie jednostkę napędową, w wyniku czego Fin do niedzielnego wyścigu wystartuje z końca stawki niezależnie od pozycji uzyskanej w sobotnim sprincie. W związku z zaciekłą walką o prowadzenie w klasyfikacji kierowców między Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem, Wolff przyznał, że temat poleceń zespołowych jest rozważany, ponieważ w sprincie do zdobycia są cenne trzy punkty.

„Ogólnie to trudna sytuacja, kiedy trzeba zastosować polecenia zespołowe, ponieważ wszyscy się ścigamy i nie chcemy tego widzieć” – powiedział Wolff w rozmowie ze Sky Sports. „Wszyscy tutaj powinni być na pozycjach, na które zasłużyli. Tak czy inaczej Valtteri wystartuje z końca stawki w niedzielę, więc musimy zobaczyć, jak przebiegnie start [podczas sprintu], ponieważ nie ma zbyt wiele do omówienia. Po prostu trzeba być ostrożnym w pierwszym zakręcie, a następnie zobaczymy, gdzie kto jest”.

Zapytany, czy zamiana pozycji Bottasa i Hamiltona odbędzie się w przypadku, kiedy Bottas utrzyma prowadzenie, a duet Mercedesa będzie miał znaczącą przewagę nad Verstappenem, Wolff odpowiedział: „Prawdopodobnie tak”.

Bottas w piątkowych kwalifikacjach pokonał Hamiltona różnicą 0,096 sekundy, zaś trzeci Verstappen miał już ponad 0,4 sek. straty. Sobotni sprint kwalifikacyjny do niedzielnego Grand Prix Włoch rozpocznie się o godzinie 16:30.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league