Leclerc: To jeden z moich najlepszych wyścigów w Formule 1

Charles Leclerc ukończył wyścig o Grand Prix Włoch na torze Monza na czwartej lokacie. Monakijczyk przyznał, że ten wyścig był jednym z jego najlepszych w karierze.

Kierowca Ferrari wystartował z piątej pozycji i przez dłuższy czas był w stanie utrzymywać miejsce w pierwszej piątce. Po kolizji między Maxem Verstappenem i Lewisem Hamiltonem na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, a Leclerc wykorzystał sytuację i zjechał na zmianę opon, po której wrócił na tor na drugiej pozycji. Monakijczyk nie miał jednak szans w starciu z Valtterim Bottasem i Sergio Perezem, ale udało mu się ukończyć wyścig na czwartej lokacie, po karze dla Meksykanina.

Dałem z siebie absolutnie wszystko, tyle ile byłem w stanie" - powiedział Leclerc. "Nie mogliśmy zrobić dzisiaj wiele więcej, wszystko ułożyło się dobrze i wykorzystałem każdą nadarzającą się okazję. Kiedy Valtteri mnie wyprzedził, próbowałem odzyskać pozycję i nawet mi się to udało, ale brakowało nam tempa, żeby utrzymać go za sobą. Był ode mnie dużo szybszy w pierwszym i trzecim sektorze, co znacząco ułatwiało Bottasowi zadanie. Niestety mi było ciężko wyprzedzać, ale byłem łatwym celem dla innych".

Leclerc uważa, że Ferrari dokonało postępów i samochód jest lepszy, niż jeszcze kilka wyścigów wcześniej: Oczywiście, to nie był najłatwiejszy wyścig, ale jeśli popatrzymy na nasze wyniki z ostatnich wyścigów, to na Monzy byliśmy dużo bliżej czołówki. Musimy ciężko pracować, żeby ciągle się poprawiać i zbliżać do Red Bulla i Mercedesa. Szczerze mówiąc, oceniam ten wyścig jako jeden z moich pięciu najlepszych w Formule 1. Naprawdę, dałem z siebie wszystko i jestem bardzo zadowolony, teraz musimy dokonać postępów, żeby powalczyć o zwycięstwa".

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league