Bottas: Świetnie się bawiłem, to był dobry wyścig

Valtteri Bottas  dojechał do mety Grand Prix Włoch na czwartej lokacie, ale po karze dla Sergio Pereza awansował na trzecie miejsce i przyznał, że ukończenie wyścigu na podium było jego celem na niedzielne zmagania. 

Bottas otrzymał karę za wymianę silnika i był zmuszony do startu z końca stawki. Fin bardzo szybko przebijał się w górę klasyfikacji wyścigu, a po kilkunastu okrążeniach znajdował się już w punktowanej dziesiątce. Po zjeździe samochodu bezpieczeństwa Bottas zajmował piąte miejsce, ale dosyć szybko udało mu się wyprzedzić Charlesa Leclerca.

Przed wyścigiem powiedziałem zespołowi, ze będę dzisiaj na podium” - przyznał Bottas. To był świetny wyścig i bardzo dobrze się bawiłem, szczerze mówiąc nie pamiętam sytuacji, w której odrobiłem aż tyle pozycji od startu do mety. Rozpoczęcie wyścigu z końca stawki nigdy nie jest łatwe, ale pozytywem jest to, że zdobyliśmy więcej punktów od Red-Bulla w klasyfikacji zespołowej. Generalnie dobrze się bawiłem w trakcie walki z Perezem i cieszę się, że potrafiliśmy pojechać agresywnie, ale z szacunkiem do siebie”.

Valtteri Bottas uważa, że weekend na torze Monza jest jednym z jego najbardziej udanych za kierownicą Mercedesa.

Przez cały weekend czułem się bardzo dobrze za kierownicą, to prawdopodobnie jeden z moich najlepszych weekendów w zespole. Oczywiście szkoda kraksy pomiędzy Lewisem i Maxem, straciliśmy przez to sporo ważnych punktów, ale trzeba patrzeć przed siebie. Kolejny wyścig odbędzie się w Rosji, tam zawsze byłem szybki i chce kontynuować taka jazdę jak na Monzy”. 

Fin awansował w klasyfikacji generalnej na trzecie miejsce i ma na swoim koncie 141 punktów.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej zespołu Mercedes AMG Petronas

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league