Kubica: Wydobyliśmy z wyścigu tyle, ile mogliśmy

Robert Kubica podczas Grand Prix Włoch zajął 14. pozycję na mecie. Polak przyznał po zakończonej rywalizacji, że zmagał się z brakiem przyczepności.

Na pewnym etapie wyścigu Kubica plasował się na 12. miejscu, nie odstając od gwarantującej punkty pierwszej dziesiątki. Niestety degradacja opon nie pozwoliła Polakowi na dalszą walkę: „To nie był łatwy wyścig, ale w końcu wydobyliśmy z niego tyle, ile mogliśmy” – powiedział Kubica. „Moje pierwsze okrążenie było dobre, choć start nie był w porządku, to przeskoczyłem o trzy pozycje, mimo, że jako jedyny oprócz Bottasa miałem twarde opony”.

„Przyczepność nie była zbyt dobra, więc wiedziałem, że muszę dbać o opony, dlatego zwiększyłem dystans od Russella. Liczyłem na drugą część wyścigu, kiedy pośrednie [opony] będą atutem. Jednak nawet po postoju w boksie z trudem podążałem za samochodami z przodu. Mogłem się zbliżyć, ale wtedy traciłem zbyt dużo przyczepności”.

Podobnie, jak przed tygodnie w Holandii, Krakowianin stoczył pojedynek z Sebastianem Vettelem, co przyniosło mu nieco frajdy: „ W końcu ponownie stoczyłem kilka fajnych pojedynków z Sebastianem [Vettelem], zanim zamieniłem się miejscami z Antonio i ostatecznie zająłem 14. miejsce.”

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing ORLEN

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league