Verstappen: Nie chcieliśmy niepotrzebnie ryzykować

Max Verstappen nie uzyskał czasu podczas kwalifikacji do Grand Prix Rosji na torze Soczi. Jak przyznał kierowca Red Bulla, zespół po prostu nie chciał ryzykować niepotrzebnego wypadku lub uszkodzeń samochodu.

Przypomnijmy, że Holender wystartuje do niedzielnego wyścigu z ostatniego pola po tym, jak ekipa postanowiła wymienić jednostkę napędową. Dlatego też w czasie pierwszego segmentu kwalifikacji Verstappen wyjechał na tor na okrążenie zapoznawcze, a następnie zameldował się w swoim garażu.

"Zdecydowaliśmy nie przejeżdżać zbyt wielu okrążeń, aby uniknąć tego momentu lub wypadku, który był niepotrzebny, zwłaszcza, że startuję z końca stawki. Warunki na torze były w miarę ok, a przyczepność była dobra i myślę, że podobne warunki będą podczas niedzielnego wyścigu. Ekipa wykonała niezłą pracę i jestem usatysfakcjonowany decyzją, którą podjęliśmy, jeżeli chodzi o przygotowanie samochodu. Patrząc na niedzielny wyścig, to zawsze jest ryzyko, ponieważ w środku stawki kierowcy zawsze są blisko siebie, ale najważniejsze będzie uniknięcie tego i uzyskanie jak największej liczby punktów; zrobimy co w naszej mocy. Może będziemy mieć sporo zabawy podczas wyścigu".

Najgroźniejszy rywal w walce o mistrzostwo świata Holendra, Lewis Hamilton wystartuje do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Rosji z czwartej pozycji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league