Ricciardo: To była niesamowita zabawa

Daniel Ricciardo wystartuje do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Rosji z piątego pola startowego. Jak przyznał Australijczyk, kwalifikacje sprawiły mu sporo frajdy. Kierowca McLarena wygrał ostatni wyścig na torze Monza i liczy na powtórkę, a jeżeli wygrana nie będzie możliwa, to chociaż na podium.

„To jest bardzo dobra pozycja startowa, aby złapać się w strugę za innym kierowcą” – powiedział Ricciardo. „Warunki są inne niż miało to miejsce w piątek czy w sobotę, co pozwoli na niespodzianki i nigdy nie wiadomo czego się spodziewać, ale czekamy na ekscytujący wyścig”.

„Cieszę się, że udało nam się ukończyć sesję kwalifikacyjną – kto by pomyślał, że skończymy na slickach, kiedy była obawa, że nawet nie pojedziemy kwalifikacji w sobotę. Było fajnie, to była niesamowita zabawa. Gratulacje dla Lando z okazji jego pierwsze pole position i brawa dla zespołu – utrzymanie rozpędu z Monzy jest naprawdę fajne. Wszyscy są optymistycznie nastawieni. Warunki były zdradliwe, można było łatwo zyskać jak i łatwo stracić”.

Australijczyk dopiero trzeci raz w tym sezonie wystartuje do wyścigu z miejsca w pierwszej piątce. Wszystkie te wyniki nastąpiły od Grand Prix Belgii.

Źródło: mclaren.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league