Verstappen: To dla nas doskonały wynik

Max Verstappen zajął w dzisiejszym wyścigu o Grand Prix Rosji drugą lokatę, po starcie z dwudziestego miejsca był w stanie przebić się do ścisłej czołówki, a po zamieszaniu na ostatnich okrążeniach zdołał ukończyć wyścig tylko za Lewisem Hamiltonem.

Holender po karze za wymianę skrzyni biegów nie wystartował we wczorajszych kwalifikacjach i dlatego ruszał dziś z ostatniego miejsca. Otrzymana kara nie przeszkodziła mu jednak w regularnym odzyskiwaniu kolejnych pozycji, a w pewnym momencie wyścigu Verstappen był nawet bardzo blisko Lewisa Hamiltona, tracąc do niego tylko kilka sekund. Po zjeździe do alei serwisowej różnice między dwójką kierowców walczącą o mistrzowski tytuł jednak się zwiększyły i Verstappen nie był w stanie awansować do pierwszej piątki. Ostatnie okrążenia wyścigu i silne opady deszczu spowodowały wiele zamieszania, które Holender idealnie wykorzystał i ukończył wyścig na drugim miejscu.

Szczerze mówiąc to dla nas doskonały wynik" - powiedział Verstappen. Nie miałem szans ukończyć wyścigu na drugim miejscu, gdyby nie spadł deszcz i jest to wynik [ukończenie zmagań na podium], którego się nie spodziewałem. Przed startem wyścigu pomyślałem, że awans do pierwszej szóstki będzie już bardzo dobrym wynikiem, ale druga pozycja przekroczyła nasze oczekiwania. Dobrze wiemy, jak ciężko jest odrabiać pozycje, szczególnie po starcie z ostatniego miejsca. Kierowcy przed nami również walczą o dobre punkty i nie zamierzają odpuszczać".

Verstappen przyznał, że bardzo ciężko było utrzymywać się za innymi kierowcami w drugim i trzecim sektorze.

Na suchym torze bardzo trudno jest tutaj podążać za innym kierowcą, a zbliżenie się na odległość pozwalającą na atak jest jeszcze trudniejsze. Opony niszczą się i nie zapewniają takiej przyczepności, jakiej byśmy oczekiwali. Cieszę się, że przy opadach deszczu w idealnym momencie zjechaliśmy do alei serwisowej po opony przejściowe, co pozwoliło nam na duży awans w klasyfikacji wyścigu. Gdybyśmy zjechali okrążenie wcześniej, opony by się przegrzały i strata byłaby bardzo duża. Wszystko ułożyło się idealnie, jestem szczęśliwy".

Max Verstappen zgromadził do tej pory 244,5 punktu, a jego główny rywal w walce o tytuł - Lewis Hamilton ma ich na swoim koncie 246,5.

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league