Alonso: Liczyłem, że pierwsze podium jest możliwe

Fernando Alonso ukończył Grand Prix Rosji na bardzo dobrym 6. miejscu, ale Hiszpan po wyścigu przyznał, że liczył na pierwsze podium w sezonie.

Pod koniec niedzielnej rywalizacji kierowca Alpine plasował się na 3. pozycji, ale ostatecznie linię mety przejechał na 6. miejscu: „Muszę być zadowolony z punktów i myślę, że to dobre miejsce dla zespołu i duże punkty do klasyfikacji konstruktorów. Uważam, że pojechaliśmy bardzo dobry wyścig” – powiedział Alonso. „Mieliśmy niesamowite tempo, mogliśmy nadążyć za Pérezem na pierwszym przejeździe, a po wizycie w boksie [na 36 okrążeniu] w pewnym momencie wyprzedziliśmy nawet Verstappena”.

„Samochód po prostu fruwał po torze i myślę, że zasłużyliśmy na więcej. Kiedy zaczęło padać, wyprzedziliśmy Ricciardo, Péreza, Sainza i byliśmy na trzecim miejscu, więc naprawdę myślałem, że jest możliwe pierwsze podium i to dzięki osiągom, a nie szczęściu, tylko czystym tempem. Wtedy zaczęło padać mocniej” – kontynuował Alonso. „Niektórzy zatrzymali się wcześniej, a inni później. Myślę, że Lando [Norris] i ja wiele straciliśmy. Charles [Leclerc] i Pérez też. Inni mieli dużo szczęścia i stanęli na podium”.

„Myślę, że zasłużyliśmy na więcej, ale jest wiele pozytywów dla zespołu i tak jak powiedziałem -  poziom konkurencyjności, który pokazaliśmy w wyścigu, nie był do tej pory widoczny w żadnym innym w tym sezonie. Musimy zrozumieć, dlaczego tak było i spróbować utrzymać to w przyszłości w Turcji”.

Alonso pozostaje najwyżej sklasyfikowanym kierowcą w mistrzostwach bez podium.

Źródło: formula1.com

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league