Sainz: Piątek bez szybkich przejazdów wygląda dziwnie

Carlos Sainz Jr po piątkowych treningach jest optymistycznie nastawiony do dalszej części weekendu na torze Istanbul Park, mimo, że w niedzielę wystartuje z końca stawki.

Po użyciu nadprogramowego silnika, Hiszpan zostanie przesunięty na koniec pól startowych, dlatego dwa piątkowe treningi kierowca Ferrari poświęcił na poszukiwanie najlepszych ustawień do Grand Prix Turcji: „To trochę inny piątek dla nas, wiedząc, że zaczniemy z tyłu stawki ze względu na karę za wymianę silnika” – powiedział Sainz. „Sprawdziliśmy, co mogliśmy i wygląda na to, że wszystko działa płynnie”.

„Próbowaliśmy różnych ustawień pracując z oponami miękkimi i pośrednimi, skupiając się na długich przejazdach. Dziwnie było jeździć w piątek bez próby szybkich przejazdów, ale naszym celem na ten weekend jest odrabianie miejsc w niedzielę”.

Podobnie jak zespołowy partner Hiszpana - Charles Leclerc – również i on uważa, że samochód prezentuje dobre tempo na tureckim obiekcie: „Samochód wygląda konkurencyjnie, a tor bardzo się zmienił od zeszłego roku. Jest tu duża przyczepność, prawdopodobnie jedna z najwyższych, jakie dotąd mieliśmy w sezonie. Ważne jest, aby zrozumieć, jak wpływa to na opony i osiągi samochodu”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league