Steiner: Jesteśmy gotowi, aby zdobyć punkty w Turcji

Günther Steiner nie krył radości z postępu, jaki wykonał Mick Schumacher awansując do drugiej części kwalifikacji do Grand Prix Turcji Formuły 1. Szef amerykańskiej ekipy – jak sam przyznał – nie do końca wie, dlaczego jego zespół jest konkurencyjny na torze w Turcji, „ale to dobry znak”.

„Jestem szczęśliwy, ponieważ ekipa pracuje ciężko przez cały rok i wiem jak sporo pracy w to włożono” – powiedział. „Kiedyś cieszyliśmy się, że weszliśmy do Q3 i tam jesteśmy, teraz cieszymy się z wejścia do Q2”.

Steiner nie mógł nachwalić się Micka i tego, że niemiecki zawodnik bardzo dobrze poradził sobie w zmiennych warunkach i nie popełnił żadnego błędu, w przeciwieństwie do Nikity Mazepina, który wielokrotnie wyjechał poza tor – zwłaszcza w pierwszym zakręcie – i nie był w stanie przejechać dobrego mierzonego okrążenia: „Po awansowaniu do Q2 było słychać i widać po Micku, że dostał zastrzyku nowej energii. Pokazał, że ciężką pracą – mając nienajlepszy samochód – można osiągać wysokie cele. Jesteśmy gotowi, aby zdobyć te punkty podczas wyścigu”.

Awans do Q2 był pierwszym w sezonie dla amerykańskiej ekipy, która ma nadzieję, że zmienne warunki utrzymają się, a ewentualne błędy rywali zakończą się pierwszymi punktami w tym sezonie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league