Schumacher: Dziękuję mojej ekipie!

Mick Schumacher sprawił podczas kwalifikacji do Grand Prix Turcji niespodziankę i awansował do drugiego segmentu kwalifikacji po raz pierwszy w tym sezonie. Niemiecki kierowca przyznał, że gdyby nie jego ekipa oraz ciężka praca wszystkich, nie byłoby go tu teraz.

„Samochód jest świetny i wykonaliśmy świetną robotę” – powiedział podczas konferencji Schumacher. „Cieszę się, że miałem okazję dostać się do Q2. Nie byłem w 100% zadowolony z mojego poprzedniego okrążenia – przed dostaniem się do Q2. Nie wiem, czy była szansa na Q3, ale gdyby nie żółte flagi pewnie mógłbym się poprawić o 2-3 dziesiąte”.

Podczas spotkania z mediami kierowca Haasa przyznał, że ma nowe siedzenie podczas tego weekendu. Zażartował nawet, że może jest jego nowy talizman i je zatrzymają na dłużej: „Mam nowe siedzenie i może to był nasz talizman i je zatrzymamy. Nigdy nie przestaliśmy się uczyć i za każdym razem się poprawiamy i uczymy czegoś nowego. To była niesamowita frajda prowadzić samochód w takich warunkach i podobało mi się to, a jako zespół podjęliśmy właściwe decyzje, we właściwym czasie. Wszystko odczytaliśmy właściwie. Znaleźliśmy odpowiednią konfigurację do panujących warunków. Mam nadzieję, że utrzymamy tę pozycję, a może awansujemy o kilka miejsc”.

Mick Schumacher wystartuje do niedzielnego wyścigu z 15. pozycji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league