Hamilton: Muszę i chcę wygrać ten wyścig

Lewis Hamilton, który wystartuje do GP Turcji z 11. pola z powodu kary za wymianę silnika spalinowego, zapowiedział walkę o zwycięstwo mimo konieczności przebijania się przez środek stawki.

W kwalifikacjach na torze Istanbul Park Hamilton uzyskał najlepszy czas w Q3, pokonując swojego zespołowego kolegę z Mercedesa, Valtteriego Bottasa, różnicą ponad 0,1 sekundy. Brytyjczyk jednak ustawi swój samochód na 11. polu startowym po karze za wymianę silnika, a pole position przypadnie Bottasowi, obok którego ustawi się Max Verstappen.

„Wiele będzie zależeć od pogody i to prawda – będę ostrożny, ale też naprawdę ofensywny. Muszę i chcę jakoś wygrać ten wyścig. Taki jest mój cel” – powiedział Hamilton.

„W ubiegłym roku byłem już trzeci w pierwszym zakręcie, więc to miało spory wpływ. Tutaj jednak mamy do czynienia z zupełnie innym weekendem i z zupełnie innymi poziomami przyczepności. Jestem zatem skupiony wyłącznie na wygraniu wyścigu. Będzie bardzo ciężko po starcie z 11. pola, ale nie jest to niemożliwe. Musimy upewnić się, że będziemy w wyścigu maksymalnie atakować”.

Z kolei Bottas, który odziedziczył pole position, dodał, że nie został poproszony o zwolnienie na swoim najszybszym okrążeniu, aby umożliwić Hamiltonowi uzyskanie najlepszego czasu i zminimalizowanie strat spowodowanych karą.

„Nie, nie poproszono mnie o zwolnienie tempa i zdecydowanie jechałem możliwie najszybciej” – stwierdził Fin. „W trzecim sektorze miałem pewne problemy z przednimi oponami i doznałem podsterowności w zakrętach 12 i 14 – czułem, że tam traciłem nieco czasu. Prawdopodobnie zużyłem bardziej te opony wcześniej na tym okrążeniu. Mimo wszystko mocno naciskałem na tej próbie”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league