Pérez zadowolony z przebiegu wyścigu

Sergio Pérez, który zajął we wczorajszym wyścigu o Grand Prix Turcji trzecie miejsce, przyznał, że kluczem do osiągnięcia tego rezultatu było pozostanie cierpliwym przez cały czas zmagań.

Meksykanin zaprezentował się z bardzo dobrej strony w trakcie zmagań na torze Istanbul Park i dopisał do swojego konta 15 punktów. To 13 podium dla Péreza w karierze i 3 w tym sezonie. Rok temu również udało mu się dojechać na podium w Grand Prix Turcji, jeszcze za kierownicą samochodu Racing Point.

To był bardzo intensywny dzień" - przyznał Pérez. Bardzo ważne było utrzymanie koncentracji i pilnowanie, żeby opony nadawały się do jazdy. Opony przechodzą przez wiele różnych etapów i w każdym z nich musimy pozostawać czujni i reagować na to, co się dzieje. Warunki były bardzo trudne i cieszę się, że udało nam się wszystko poukładać w całość".

Pérez był również bardzo zadowolony z pojedynku, jaki stoczył z Lewisem Hamiltonem.

To było coś! Lewis dogonił mnie w najtrudniejszym momencie, wtedy straciłem tempo, a on był najszybszym zawodnikiem na torze. Walka między nami była bardzo przyjemna dla oka, ale po ominięciu pachołka ze złej strony, obawiałem się kary. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca i reszta wyścigu ułożyła się dobrze. Jeśli chodzi o pit-stop, to zjechaliśmy w idealnym momencie, a potem zastosowałem to, czego nauczyłem się o zachowaniu opon i mogłem kontrolować tempo i zużycie. Cieszę się, że wróciłem na podium, wiedziałem, że to w końcu nadejdzie. Udało nam się osiągnąć bardzo dobry wynik dla zespołu i to jest najważniejsze".

Kierowca Red Bull Racing ma na swoim koncie 135 punktów, a dzięki dobremu wynikowi w Turcji udało mu się zbliżyć do czwartego w tabeli Lando Norrisa na 10 punktów.

Źródło: speedweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze