Pérez zadowolony z przebiegu wyścigu

Sergio Pérez, który zajął we wczorajszym wyścigu o Grand Prix Turcji trzecie miejsce, przyznał, że kluczem do osiągnięcia tego rezultatu było pozostanie cierpliwym przez cały czas zmagań.

Meksykanin zaprezentował się z bardzo dobrej strony w trakcie zmagań na torze Istanbul Park i dopisał do swojego konta 15 punktów. To 13 podium dla Péreza w karierze i 3 w tym sezonie. Rok temu również udało mu się dojechać na podium w Grand Prix Turcji, jeszcze za kierownicą samochodu Racing Point.

To był bardzo intensywny dzień" - przyznał Pérez. Bardzo ważne było utrzymanie koncentracji i pilnowanie, żeby opony nadawały się do jazdy. Opony przechodzą przez wiele różnych etapów i w każdym z nich musimy pozostawać czujni i reagować na to, co się dzieje. Warunki były bardzo trudne i cieszę się, że udało nam się wszystko poukładać w całość".

Pérez był również bardzo zadowolony z pojedynku, jaki stoczył z Lewisem Hamiltonem.

To było coś! Lewis dogonił mnie w najtrudniejszym momencie, wtedy straciłem tempo, a on był najszybszym zawodnikiem na torze. Walka między nami była bardzo przyjemna dla oka, ale po ominięciu pachołka ze złej strony, obawiałem się kary. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca i reszta wyścigu ułożyła się dobrze. Jeśli chodzi o pit-stop, to zjechaliśmy w idealnym momencie, a potem zastosowałem to, czego nauczyłem się o zachowaniu opon i mogłem kontrolować tempo i zużycie. Cieszę się, że wróciłem na podium, wiedziałem, że to w końcu nadejdzie. Udało nam się osiągnąć bardzo dobry wynik dla zespołu i to jest najważniejsze".

Kierowca Red Bull Racing ma na swoim koncie 135 punktów, a dzięki dobremu wynikowi w Turcji udało mu się zbliżyć do czwartego w tabeli Lando Norrisa na 10 punktów.

Źródło: speedweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league