Gasly zadowolony z powrotu do TOP 6

Pierre Gasly ukończył niedzielną rywalizację o Grand Prix Turcji na szóstej pozycji. Dla kierowcy AlphaTauri szczególnie ważne było zdobycie dużych punktów pod dwóch nieudanych wyścigach.

Szósty raz w tym sezonie francuski kierowca mógł cieszyć się z zajęcia miejsca w TOP 6 wyścigu, choć o zajęcie dobrego miejsca nie było łatwo: „Bardzo się cieszę, że wróciłem do pierwszej szóstki, myślę, że to prawdopodobnie jeden z naszych najlepszych występów w tym sezonie, szczególnie w tych trudnych warunkach. Ukończenie zaledwie 10 sekund za podium i po pięciosekundowej karze jest dla nas naprawdę dobre” – powiedział po wyścigu Gasly.  

„Incydent w pierwszym zakręcie był trochę niefortunny, znalazłem się między Sergio [Pérezem] i Fernando [Alonso], trochę się dotknęliśmy, ale to wystarczyło to, żeby Alonso się obrócił, więc przepraszam go za to. Potem jednak tempo było naprawdę mocne i jestem zadowolony z osiągów w ten weekend. Fajnie jest znów być szybkim od piątku”.

„Ostatnie poprzednie dwa wyścigi pod względem osiągów były naprawdę dobre, ale wiemy, że w niedziele nie udało się zmaksymalizowałyśmy możliwości. W ten weekend to zrobiliśmy, a naszym celem jest prezentować takie osiągi do końca roku”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league