Wolff nie wyklucza kolejnej zmiany silnika w samochodzie Hamiltona

Szef Mercedesa Toto Wolff powiedział, że niewykluczona jest jeszcze jedna zmiana silnika w bolidzie Lewisa Hamiltona przed końcem tegorocznego sezonu Formuły 1.

Na wyścig o GP Turcji Hamilton otrzymał nowy silnik spalinowy i został cofnięty na starcie o 10 pozycji. Po starcie z 11. pola, Brytyjczyk dojechał do mety na piątym miejscu, lecz po raz kolejny stracił prowadzenie w klasyfikacji kierowców na rzecz Maxa Verstappena, który na 6 wyścigów przed końcem ma 6 punktów przewagi.

Hamilton był ostatnim kierowcą z czołówki, który do tej pory korzystał z komponentów jednostki napędowej mieszczących się w alokacji na ten sezon. Pojawiały się glosy, według których Mercedes będzie próbować dojechać do końca sezonu bez kar, jednak Wolff w Turcji wyjaśnił, że nie wchodziło to w grę.

„Musieliśmy to zrobić” – powiedział Wolff w rozmowie ze Sky Sports F1. „Widzieliśmy pewne dane dotyczące silnika spalinowego, które nie wyglądały zbyt obiecująco, a nieukończenie wyścigu mogłoby sprawdzić, że byłoby po mistrzostwach. W trakcie sezonu widzieliśmy pewne odchylenia, których nie byliśmy do końca pewni, skąd pochodzą i jak mocny wpływ mogły mieć na wydajność. Z tego względu woleliśmy dodać do puli nowy silnik, który może przejechać większy dystans”.

Wolff dodał również, że Mercedes nie wyklucza wykorzystania piątego silnika spalinowego, a będzie to zależne od sytuacji w mistrzostwach i różnicy punktowej względem Verstappena oraz Red Bulla.

„[Czwarty silnik spalinowy] może wytrzymać do końca sezonu, ale może nadejść moment, w którym zapytamy siebie, czy nie warto skorzystać z piątego silnika, ponieważ inny może powodować ryzyko. Zatem jest to coś, co będziemy monitorować. Nigdy nie powiedziałbym nie, ale zazwyczaj cztery silniki [na sezon] powinny wystarczyć”.

Źródło: skysports.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league