Hamilton: Max był szybszy, ale zrobiłem wszystko, co mogłem

Po wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych, Lewis Hamilton przyznał, że Red Bull dysponował w ten weekend szybszym samochodem od Mercedesa, ale zrobił co mógł, żeby pokonać Maxa Verstappena.

Hamilton bardzo dobrze wystartował do wyścigu i po pierwszym zakręcie znalazł się na prowadzeniu, a za jego plecami podążał Max Verstappen. Holender bez problemu utrzymywał się za kierowcą Mercedesa, a potem zdecydował się na podcięcie swojego rywala przez wcześniejszy zjazd do alei serwisowej. Hamilton został dłużej na torze przy pierwszym i drugim przejeździe, a pod koniec wyścigu zbliżał się bardzo szybko do Verstappena. Pomimo takiej pogoni Brytyjczyk nie był w stanie zbliżyć się na odległość pozwalającą na przeprowadzenie skutecznego ataku.

Niestety [Red Bull] był od nas szybsi przez cały weekend" - powiedział Hamilton. Kiedy temperatury są dużo wyższe, ich samochód jest trudny do pokonania. Podobnie było w Bahrajnie w tym roku i jeszcze w kilku innych wyścigach. Nie wiem, czy mogliśmy zrobić coś więcej, żeby zwyciężyć, musimy na spokojnie wszystko przedyskutować i pomyśleć co można zrobić lepiej w pozostałych wyścigach. Zespół wykonał świetną robotę, jestem z nich dumny".

Brytyjczyk odniósł się również do bardzo dobrego startu w swoim wykonaniu.

Miałem bardzo dobry start, wszystko zagrało tak, jak powinno. Pod koniec wyścigu znów byłem bardzo szybki, ale w brudnym powietrzu opony przestały odpowiednio pracować i zaczęły się przegrzewać, co uniemożliwiło jakikolwiek atak".

Hamilton po wyścigu na torze COTA traci do Maxa Verstappena 12 punktów w klasyfikacji generalnej, a do końca sezonu pozostało jeszcze 5 wyścigów.

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league