Brawn sugeruje rozegranie trzeciego wyścigu F1 w USA

Ross Brawn, który jest dyrektorem zarządzającym Formuły 1, zasugerował rozegranie trzeciego wyścigu w Stanach Zjednoczonych wskutek ogromnej popularności rundy w Austin na torze Circuit of the Americas.

Po rocznej nieobecności z powodu pandemii koronawirusa, F1 powróciła do USA, gdzie na COTA rozegrano wyścig o GP Stanów Zjednoczonych. Według szacunków, w ciągu weekendu obiekt odwiedziło około 400 tysięcy ludzi. Mistrzostwa powrócą na Circuit of the Americas również w przyszłym roku, ale ponadto zadebiutuje wyścig w Miami. Uważa się, że trwają również wstępne negocjacje w sprawie rozegrania rundy w Las Vegas w przyszłości.

Brawn, który po każdym wyścigu przygotowuje swoją kolumnę w serwisie F1, jest zdania, że sport dokonał znaczącego postępu w Ameryce.

„Obserwujemy teraz bardzo mocne zaangażowanie ze strony amerykańskich fanów” – napisał Brawn. „Przez lata F1 była swego rodzaju niszowym hobby w Ameryce, lecz teraz widzimy prawdziwy wzrost zainteresowania. Fani znają kierowców, znają osobowości, znają niuanse F1. To bardzo ekscytujące i pokazuje, że F1 może wygodnie rozegrać dwa wyścigi w USA – a może i więcej – dzięki pasji kibiców, których doświadczyliśmy w ten weekend”.

„W trakcie tego weekendu wydarzyło się tak wiele wspaniałych rzeczy, jak przybycie na podium koszykarza Shaquille’a O’Neal’a z trofeami w niesamowitym samochodzie Longhorn. Później przyszedł i ze mną porozmawiał – okazuje się, że jest fanem motoryzacji. To był bardzo amerykański weekend. Uwielbiamy takie wyścigi. Wspaniale jest być tak blisko wyśmienitego miasta, jak Austin i dobrze widzieć, jak 380 000 fanów pojawia się w weekend i tworzy świetną atmosferę”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league