Sainz: To były jedne z najbardziej stresujących kwalifikacji w mojej karierze

Carlos Sainz Jr przyznał po sobotnich kwalifikacjach do Grand Prix Meksyku, że przebieg całej sesji nie był idealny, ale sam wynik nie jest najgorszy.

 W trakcie Q1 Hiszpan zaraz po opuszczeniu boksów zgłosił problem z brakiem mocy w samochodzie, co wywołało w nim sporo napięcia, ale na jego szczęście problem okazał się chwilowy: „To była jedna z najbardziej stresujących i pełnych wrażeń sesji kwalifikacyjnych w mojej karierze” – powiedział Sainz. Po problemie z procedurą rozruchu silnika, czerwonej fladze i korku, końcowy wynik nie był taki zły, choć byłem szybki przez cały weekend i chciałem więcej”.

„Przy tak wielu zdarzeniach nie byłem w stanie wejść w odpowiedni rytm i nie przejechałem czystego okrążenia aż do ostatniej próby w Q3. Okrążenie nie było ani trochę idealne, ale biorąc pod uwagę przebieg sesji, nie mogę być zbytnio rozczarowany, chociaż wolałbym mieć takie same odczucia w samochodzie, jak podczas treningów”.

Kierowca Ferrari liczy na poprawę pozycji w niedzielnej rywalizacji, choć jak sam podkreśla – pierwsze problemy napotka już na starcie, ze względu na start z zabrudzonej części toru: „Wyścig będzie wymagający, ponieważ w rozrzedzonym powietrzu trzeba będzie [odpowiednio] zarządzać oponami i temperaturą, ale dla wszystkich będzie tak samo. Bardzo ważny będzie start. Brudna strona jest szczególnie trudna tutaj w Meksyku, ale postaramy się jak najlepiej, aby zmaksymalizować naszą pozycję startową. Spróbujemy zdobyć dobre punkty!”.

Sainz do wyścigu wystartuje z 6. pozycji.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league