Sainz: Gasly był dla nas za szybki

Carlos Sainz Jr był zadowolony z wyścigu o Grand Prix Meksyku, który ukończył na szóstej pozycji. Według Hiszpana tempo modelu SF21 było bardzo dobre.

Pozycja kierowcy Ferrari praktycznie nie była zagrożona przez cały wyścig, a jedynie zarządzanie wewnątrz zespołu z Maranello spowodowało zmiany pozycji: „Przejechaliśmy prawdopodobnie jeden z moich najlepszych wyścigów w sezonie pod względem czystego tempa z pechowym momentem na początku, ale byliśmy naprawdę szybcy” – powiedział Sainz. „Dwa wypadki [na starcie] były tuż przede mną i musiałem unikać zamieszania, przez co straciłem pozycje, których nie powinienem był stracić, ale tak czasami bywa w wyścigach. Od tego momentu skupiliśmy się na sobie, pokazaliśmy tempo, które prezentowaliśmy przez cały weekend, byliśmy naprawdę szybcy”.

Sainz, który zjechał dużo później po nowe opony, niż Leclerc, miał okazję ścigać Pierrea Gasly, dzięki zamianie pozycji z Monakijczykiem, ale Francuz okazał się za szybki i Hiszpan ponownie oddał pozycję partnerowi z zespołu: „Udało mi się… oczywiście dostałem pozwolenie od zespołu, aby wyprzedzić Charlesa, a następnie spróbować złapać Gasly'ego, ale Gasly był bardzo silny w ten weekend i nie mogliśmy go złapać”.

Ze względu na piątą i szóstą pozycję Ferrari w wyścigu oraz jedynie dziesiąte miejsce Norrisa, zespół z Maranello wyprzedził w klasyfikacji generalnej McLarena i jest teraz w klasyfikacji na trzeciej pozycji: „Zrobiliśmy to, co chcieliśmy, czyli znacznie odskoczyliśmy od McLarena. Mieliśmy do tego dobrą okazję podczas weekendu i to się nam udało, teraz przystępujemy do ostatnich czterech wyścigów sezonu z przewagą w mistrzostwach. Będzie ciasno, myślę, że będą tory, na których będą mieli szybszy samochód, ale teraz musimy się skupić, aby nadal dobrze pracować, jako zespół, tak jak dzisiaj i iść naprzód”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league