Gasly: Finisz przed Ferrari to zawsze dobre uczucie

Pierre Gasly kolejny raz w tym sezonie uzyskał rewelacyjny wynik, jak na możliwości swojego samochodu. Francuz ukończył Grand Prix Meksyku na czwartym miejscu.

Kierowca AlphaTauri od początku weekendu prezentował świetne tempo w swoim samochodzie, co finalnie potwierdził w wyścigu dojeżdżając tuż za podium: „Jestem niezwykle szczęśliwy, P4 to świetny wynik i nie mogliśmy prosić o lepszy weekend” – powiedział Gasly. „Wszystko było pod kontrolą z trzymaniem Charlesa z tyłu, byłem w stanie spokojnie odjechać i dobrze zarządzać całym wyścigiem z czwartej pozycji”.

„W ten weekend samochód naprawdę był na dobrej pozycji, najpierw w kwalifikacjach, a potem ponownie w wyścigu, a finisz przed Ferrari to zawsze dobre uczucie. Zrównaliśmy się teraz punktami z Alpine, a moim osobistym celem jest zdobycie piątego miejsca w mistrzostwach dla Franza [Tosta] i całego zespołu. To byłby miły i zasłużony prezent świąteczny, więc będziemy dalej naciskać. Myślę, że przez sposób, w jaki obecnie pracujemy, będziemy w stanie znaleźć swoje szanse w kolejnych wyścigach”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej AlphaTauri

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league