Verstappen będzie jeździć z numerem 1, jeśli wywalczy tytuł

Max Verstappen zapowiedział, że w przyszłym roku będzie jeździć z numerem 1, jeśli w tegorocznej kampanii będzie w stanie wywalczyć tytuł mistrza świata Formuły 1.

Od 2014 roku kierowcy mogą sami wybrać numer startowy, z którym chcą rywalizować. Od tego czasu jednak żaden z mistrzów nie jeździł z numerem 1. Lewis Hamilton wygrał od tego czasu 6 tytułów i za każdym razem zachowywał swój numer 44, choć czasami w treningach miał na samochodzie numer 1. W tym okresie jeszcze jedynie Nico Rosberg został jeszcze mistrzem po zdobyciu go w sezonie 2016, jednak niedługo później ogłosił zakończenie wyścigowej kariery.

Przed Grand Prix São Paulo i na 4 wyścigi przed końcem sezonu Verstappen ma 19-punktową przewagę nad Hamiltonem. Jak zapowiedział Holender, jeśli uda mu się wywalczyć tytuł, zamierza jeździć z zarezerwowanym dla mistrza numerem 1.

„Absolutnie” – stwierdził Verstappen. „Ile razy masz okazję jeździć z numerem 1? Poza tym, wokół tego można rozwinąć niezłą kampanię sprzedaży, więc to mądre posunięcie” – zaśmiał się.

W tym sezonie Verstappen aż dziewięć razy stawał na najwyższym stopniu podium i już jest on pewny największej liczby zwycięstw w tym roku, niezależnie od tego, co wydarzy się w ostatnich czterech wyścigach sezonu. Jak jednak uważa, to nie liczba zwycięstw, a liczba punktów, ma w ostatecznym rozrachunku największe znaczenie.

„Zwycięzcą jest ten, kto ukończy kampanię na czele. Nie ma znaczenia, ile wyścigów wygrasz. Cokolwiek się stanie w końcówce, nie zmieni to mojego życia. Cieszę się po prostu tym, co robię. Oczywiście próbuję zdobyć mistrzostwo i wszystko wygląda dobrze. Wiele rzeczy może się jednak jeszcze wydarzyć”.

Źródło: the-race.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league