Gasly: Bawiłem się dzisiaj wszystkim w samochodzie

Pierre Gasly nie zatrzymuje się pod względem świetnych wyników. Francuz kolejny raz dał popis swoich umiejętności uzyskując 5. czas na Interlagos w kwalifikacjach.

Kierowca AlphaTauri przyznał po piątkowej sesji kwalifikacyjnej do sobotniego sprintu, że jego samochód sprawował się bardzo dobrze, a on sam bawił się za kierownicą: „Dziś jestem naprawdę bardzo szczęśliwy. Pierwszy trening był dla mnie dość trudny i miałem też trochę trudności w kwalifikacjach, ale za każdym razem, gdy wyjeżdżałem na tor, to udawało mi się znaleźć trochę więcej [tempa]” – powiedział Gasly. „Bawiłem się wszystkim w samochodzie dokonując drobnych poprawek za każdym razem, gdy jechaliśmy”.

„Udało mi się to wszystko złożyć, kiedy to miało znaczenie i myślę, że to było naprawdę niesamowite okrążenie w Q3, więc jestem z tego naprawdę zadowolony. To naprawdę niesamowite, że kwalifikujemy się tuż za Mercedesem i Red Bullem, to krytyczny moment w mistrzostwach, a zespół wykonał fantastyczną robotę. Oczywiście to dopiero piątek, więc mamy jeszcze dwa dni, będzie dość intensywnie, ale postawiliśmy się w najlepszym możliwym miejscu”.

Po prawdopodobnej karze dla Lewisa Hamiltona i starcie do sprintu kwalifikacyjnego z alei serwisowej Pierre Gasly wystartuje z czwartej pozycji.

 

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej AlphaTauri

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league