Sainz: Starty są moją mocną stroną

Carlos Sainz Jr przyznał po sprincie kwalifikacyjnym do Grand Prix São Paulo, że w tym roku mocno pracował, aby starty do wyścigów stały się jego mocną stroną.

Kierowca Ferrari po zgaśnięciu czerwonych świateł wystrzelił, jak z katapulty przesuwając się z piątej pozycji na trzecią w pierwszym zakręcie, a rozpęd, jaki nabrał pozwolił mu wyprzedzić kolejno Maxa Verstappena, przez co Hiszpan jechał na drugiej pozycji: „To były bardzo dobry sprint kwalifikacyjny dla mnie i jeden z moich najlepszych startów w sezonie. Czuję, że starty są jedną z moich mocnych stron i dużo pracowałem w tym roku, aby przekuć je do tego samochodu” – powiedział Sainz.

Na czwartym okrążeniu tempo modelu SF21 uległo szybszemu Red Bullowi w rękach Maxa Verstappena i Hiszpan wrócił na trzecią pozycję, której nie oddał już do końca, choć nieustannie musiał się bronić przed naporem Sergio Péreza: „Wybór miękkich opon był wyborem 50 na 50. Wiedzieliśmy, że będą dobre przez pierwsze dwa lub trzy okrążenia, a potem zarządzanie oponami i obrona będą kluczowe. Udało mi się znaleźć odpowiednią równowagę między naciskaniem na starcie, a utrzymaniem stabilnego tempa po nim”.

„Najmniejszy błąd i Red Bull mógł nas łatwo wyprzedzić, ponieważ mieli znacznie szybsze tempo. Bardzo trudno było utrzymać Checo z tyłu, ale cieszę się, że mi się udało, bo to daje nam dodatkowy punkt i dobrą okazję na niedzielę. Wyścig będzie trudny, ale postaram się utrzymać to tempo i zobaczymy, czy uda nam się utrzymać dobry wynik”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league