Tsunoda wskazuje Strolla jako winnego kolizji na Interlagos

Grand Prix São Paulo nie było udane dla Yukiego Tsunody. Już w początkowej fazie wyścigu zderzył się z Lancem Strollem, pozbawiając się szans na dobry rezultat.

Na czwartym okrążeniu, w walce o 12. miejsce, Japończyk agresywnie zaatakował po wewnętrznej do zakrętu nr 1, doprowadzając do kolizji z kierowcą Astona Martina. W wyniku wypadku musiał wymienić przednie skrzydło oraz otrzymał karę 10 sekund.

W ostrych słowach kierowca AlphaTauri wyraził swoje niezadowolenie. Uznał, że jego manewr był ryzykowny, ale na tym polega ściganie się w Formule 1, a Kanadyjczyk powinien uważać na to, kto jedzie z tyłu: „Jestem sfrustrowany. Myślę, że dokonaliśmy dobrego wyboru z oponami, ale niestety zderzenie ze Strollem całkowicie zrujnowało mój wyścig. To był ryzykowny ruch, ale po prostu nie patrzył w swoje lusterka i doszło do kontaktu. To kompletny żart, że otrzymałem karę, a dodatkowo musiałem się zmagać z uszkodzeniami przez resztę wyścigu, ale takie rzeczy się zdarzają i razem z zespołem będziemy pracować, aby następnym razem wrócić jako silniejszymi”.

Po wyścigu na Interlagos kibice będą świadkami zaciekłej rywalizacji o piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Zespoły Alpine oraz AlphaTauri zgromadziły na swoim koncie po 112 punktów. W przypadku juniorskiego zespołu Red Bulla Yuki Tsunoda zdobył zaledwie 20 punktów, a rezultat zespołu jest wyśrubowany głównie dzięki Pierre’owi Gasly’emu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league