Gasly zadowolony po kolejnym dobrym wyścigu

Kierowca AlphaTauri zaliczył bardzo dobry weekend na torze Interlagos. Czwarte miejsce w piątkowych kwalifikacjach, ósma lokata w sobotnim wyścigu sprinterskim i siódma pozycja na mecie niedzielnego wyścigu.

Francuski kierowca ukończył wyścig w São Paulo na siódmej pozycji. Przed nim uplasowali się tylko kierowcy z czołowej trójki zespołów w klasyfikacji konstruktorów. Pierre Gasly kolejny raz pokazał, że w bolidzie AlphaTauri AT02 czuje się wyśmienicie. Po wyścigu podzielił się swoją radością z dziennikarzami.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, to był bardzo intensywny wyścig i myślę, że możemy być zadowoleni z dzisiejszego rezultatu. Stoczyliśmy kilka fajnych potyczek z Danielem Ricciardo, Sebastianem Vettelem, a pod sam koniec wyścigu z kierowcami Alpine”.

Potwierdził też, że wykręcił maksimum ze swojego bolidu, co jest potrzebne w walce z Alpine w klasyfikacji konstruktorów.

„Ściganie się z nimi było bardzo zabawne, a nieczęsto w Formule 1 nam to się zdarza. Oczywiście było ciężko, ale dzisiaj finiszowaliśmy na najlepszej możliwej pozycji, na jaką nas było stać, za trzema najlepszymi zespołami. To jest najważniejsze, ponieważ kontynuujemy naszą walkę o piąte miejsce”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej AlphaTauri

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league