Norris gotowy na walkę o zwycięstwa w sezonie 2022

Lando Norris powiedział, że czuje się przygotowany na możliwość sięgnięcia po zwycięstwa w przyszłym roku, mimo że kierowcy Ferrari w ostatnich pokazali się z bardzo dobrej strony.

Jak dotąd Norris w tym sezonie czterokrotnie stawał na podium, wywalczył pierwsze pole position i był bliski odniesienia zwycięstwa w GP Rosji. W ostatnich rundach Ferrari, które przez cały sezon walczyło z McLarenem o trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, narzuciło bardzo mocne tempo i odskoczyło ekipie z Woking na 39,5 punktu. Mimo aktualnej sytuacji, Norris uważa, że ten sezon dobrze przygotował go na przyszłoroczną walkę.

„Zdecydowanie czuję się o wiele bardziej pewny siebie. Gdybym miał nagle walczyć o zwycięstwo w pierwszym wyścigu nowego sezonu, myślę, że czułbym się bardzo pewnie na tej pozycji, zwłaszcza po tym, w jakiej sytuacji znalazłem się w Rosji” – powiedział Norris.

„Oczywiście nadal byłbym zdenerwowany, lecz uważam, że byłbym o wiele bardziej pewny siebie dzięki doświadczeniu z sytuacji, jakich zaznałem w tym sezonie. Ale czuję się znacznie bardziej pewny siebie, wiedząc, co muszę zrobić, gdy znajdę się w podobnym położeniu. Uważam zatem, że od tej strony czuję się gotowy”.

„Nigdy jednak nie wiesz, o ile lepiej sobie poradzisz, ponieważ wiele zależy też od samochodu i innych rzeczy. Czasem trzeba mieć szczęście, czasem masz pecha. Ciężko pracowałem przez zimę, aby poprawić wiele z tych kwestii. Jedną z rzeczy, która mnie bardzo ucieszyła, jest to, że prace nad sobą w oczywisty sposób przynoszą skutek w formie wyników. Z punktu widzenia pewności i mentalności kierowcy, czuję się bardzo pewnie. Niezależnie od tego, czy [w przyszłym roku], będzie dobrze czy też nie, będziemy musieli po prostu poczekać i zobaczyć”.

„Biorąc pod uwagę mój stan i to, czego się nauczyłem, czuję, że mogę kontynuować i wprowadzić kolejne wzmocnienia w ciągu zimowej przerwy, aby zacząć przyszły rok jeszcze lepiej niż ten sezon. W przyszłorocznym aucie okoliczności jednak będą po prostu zupełnie inne. Może będziesz potrzebować innego stylu jazdy i podobnych rzeczy, ponieważ będzie to zupełnie inny bolid”.

Na 2 wyścigi przed końcem sezonu Norris plasuje się na piątym miejscu w klasyfikacji kierowców. Ma on zaledwie punkt przewagi nad Charlesem Leclerkiem i 7,5 punktów zapasu nad drugim z kierowców Ferrari – Carlosem Sainzem jr.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league