Organizatorzy przekonani, że Grand Prix Australii się odbędzie

Wyścig o Grand Prix Australii był skreślany z kalendarza Formuły 1 w dwóch ostatnich latach. Promotor rundy w Melbourne jest przekonany, że tegoroczna edycja dojdzie do skutku, po tym jak uzyskał zapewnienie w tej sprawie od władz stanu Wiktoria.

„Mamy zobowiązanie ze strony władz stanu Wiktoria, że wydarzenie się odbędzie” – powiedział szef Australian Grand Prix Corporation Andrew Westacott. „Mamy zobowiązanie ze strony Formuły 1, że przyjadą tutaj na trzecią rundę. Sprzedajemy bilety jak świeże bułeczki i do wyścigu pozostało 80 dni. Wszystko idzie do przodu, trwają przygotowania i nie mogę się doczekać, aby gościć najlepszych kierowców świata, w nowych samochodach, na nowym torze”.

Tor w Melbourne został zmodyfikowany przed ubiegłorocznym wyścigiem, który najpierw został przełożony z marca na listopad, a później całkowicie odwołany. Sytuacja była jeszcze gorsza w 2020 roku, kiedy decyzję o odwołaniu wyścigu podjęto na kilka godzin przed pierwszymi treningami. W obu przypadkach przyczyną była pandemia koronawirusa.

Covid-19 wciąż utrudnia życie organizatorom wyścigów w Australii. Zaledwie kilka dni temu wyścig 12h Bathurst w Nowej Południowej Walii został przełożony z lutego na maj. Oddalone o 700 kilometrów Melbourne ma uniknąć problemów, a organizatorzy szykują się na «normalne» wydarzenie.

„Będziemy mieli nowe samochody na torze, rozrywkę i muzykę przez wszystkie cztery dni. Wszyscy będą musieli być czujni, a każdy uczestnik będzie musiał być w pełni zaszczepiony, ale jesteśmy w ogromnym parku, który jest w większości na zewnątrz i jesteśmy wygłodniali dużych wydarzeń. Pracujemy z władzami, aby zrobić wszystko, co pozwoli nam mieć pełne trybuny”.

Grand Prix Australii zaplanowano na weekend 7-10 kwietnia.

Źródło: speedcafe.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1