Promotor GP Australii: Do padoku nie wejdzie nikt niezaszczepiony

Po zamieszaniu związanym z tenisową gwiazdą, Serbem Novakiem Djokoviciem, organizatorzy Grand Prix Australii ostrzegają, że nie będzie żadnych wyjątków ani ustępstw w przypadku wejścia do padoku przez osoby niezaszczepione. Grand Prix Australii ma się odbyć w kwietniu.

Kilka dni temu Djoković przez wiele godzin próbował wygrać z rządem Australii i kiedy się wydawało się, że w końcu weźmie udział w tenisowym turnieju Australian Open, wyszły na jaw okoliczności, które przeważyły szalę na korzyść władz kontynentu, a sam Serb został wydalony z kraju i grozi mu wieloletni zakaz wjazdu do kraju kangurów.

„Zasady zgłoszenia i udziału w Grand Prix są bardzo jasne” – stwierdza dyrektor generalny Grand Prix Australii Andrew Westacott, zapowiadając brak wyjątków od reguły. „Aby wziąć udział w wydarzeniu, musisz być w pełni zaszczepiony, nie będzie wyjątków. Nasze umowy zostały zawarte na długo przed ostatnimi wydarzeniami podczas Australian Open. Formuła 1 i FIA rozumieją warunki, które muszą zostać spełnione”.

Nawet jeżeli tylko jeden z wykonanych testów będzie pozytywny, będzie to wykluczać zawodnika z wzięcia udziału w wyścigu: „W tym względzie obowiązuje zerowa tolerancja – nie ma znaczenia, czy jesteś Lewisem Hamiltonem, czy Valentino Rossim. Jeśli wynik testu jest pozytywny, nie ma pozwolenia”.

Grand Prix Australii ma się odbyć w dniach 8-10 kwietnia. Nieoficjalnie wszyscy kierowcy Formuły 1 są zaszczepieni. Wątpliwości pojawiają się w przypadku personelu, członków zespołu, a także osób związanych z samą Formułą 1. Jedną z osób, która nie jest zaszczepiona i tego nie zrobi jest kierowca samochodu medycznego Alan van der Merve. Jak sam przyznał w mediach społecznościowych, nikt nie zmusi go do szczepienia i poniesie wszelkie konsekwencje z tym związane – nawet, jeżeli będą one związane z pozostaniem w domu.

Źródło: rtl.de

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1