Pérez: Mogę być mistrzem świata

Po wielu latach startów dla zespołów środka stawki, Sergio Pérez otrzymał swoją szansę w Formule 1 z zespołem Red Bull Racing. W swoim pierwszym sezonie w barwach austriackiej ekipy miał swoje przebłyski i odniósł jedno zwycięstwo. Meksykanin jest przekonany, że stać go na znacznie więcej.

„Bardzo lubię pracę z zespołem, tymi ludźmi, inżynierami, z Red Bullem” – powiedział zespołowy kolega aktualnego mistrza świata Maxa Verstappena. „Bardzo lubię być tego częścią, pracować z Maxem i wszystkimi inżynierami. Dla mnie, na tym etapie kariery, najważniejsze to lubić, co się robi. Gdy pewnego dnia przestanie mi się to podobać, będzie to oznaczało, że przyszedł czas zostać w domu i nie będę tu potrzebny. Jestem tutaj, bo mocno wierzę, że mogę być mistrzem świata”.

Choć Pérez startował w przeszłości dla McLarena, nie był to wtedy zespół zdolny do walki o tytuły: „W Red Bullu masz wiele obowiązków i wielu partnerów. Na torze też jest inaczej – walczysz o mistrzostwo świata, a przynajmniej próbujesz. Jest więc dużo pracy na i poza torem. Wiele się od ciebie wymaga, jesteś w świetle reflektorów, zatem jest bardzo intensywnie. W porównaniu z zespołem, który nie walczy o tytuły i nie należy do tak wielkiej marki jak Red Bull, jest dużo trudniej”.

Po przejściu do Red Bulla, Meksykanin musiał wiele nauczyć się w krótkim czasie: „Jestem w tym sporcie od 11 lat i wciąż uczę się nowych rzeczy, bo sport ciągle się zmienia i stawia przed tobą nowe wyzwania – czy to nowy sposób jazdy czy komunikacji z zespołem. Nie możemy przestać naciskać. Ten sport wydobywa z ciebie wszystko, na torze i poza nim. Dlatego tak bardzo lubię F1 – zawsze jest jakieś nowe wyzwanie i nigdy nie jest nudno. Zawsze jest wiele do nauczenia się”.

Źródło: magazine.tagheuer.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1