Pérez: Mogę być mistrzem świata

Po wielu latach startów dla zespołów środka stawki, Sergio Pérez otrzymał swoją szansę w Formule 1 z zespołem Red Bull Racing. W swoim pierwszym sezonie w barwach austriackiej ekipy miał swoje przebłyski i odniósł jedno zwycięstwo. Meksykanin jest przekonany, że stać go na znacznie więcej.

„Bardzo lubię pracę z zespołem, tymi ludźmi, inżynierami, z Red Bullem” – powiedział zespołowy kolega aktualnego mistrza świata Maxa Verstappena. „Bardzo lubię być tego częścią, pracować z Maxem i wszystkimi inżynierami. Dla mnie, na tym etapie kariery, najważniejsze to lubić, co się robi. Gdy pewnego dnia przestanie mi się to podobać, będzie to oznaczało, że przyszedł czas zostać w domu i nie będę tu potrzebny. Jestem tutaj, bo mocno wierzę, że mogę być mistrzem świata”.

Choć Pérez startował w przeszłości dla McLarena, nie był to wtedy zespół zdolny do walki o tytuły: „W Red Bullu masz wiele obowiązków i wielu partnerów. Na torze też jest inaczej – walczysz o mistrzostwo świata, a przynajmniej próbujesz. Jest więc dużo pracy na i poza torem. Wiele się od ciebie wymaga, jesteś w świetle reflektorów, zatem jest bardzo intensywnie. W porównaniu z zespołem, który nie walczy o tytuły i nie należy do tak wielkiej marki jak Red Bull, jest dużo trudniej”.

Po przejściu do Red Bulla, Meksykanin musiał wiele nauczyć się w krótkim czasie: „Jestem w tym sporcie od 11 lat i wciąż uczę się nowych rzeczy, bo sport ciągle się zmienia i stawia przed tobą nowe wyzwania – czy to nowy sposób jazdy czy komunikacji z zespołem. Nie możemy przestać naciskać. Ten sport wydobywa z ciebie wszystko, na torze i poza nim. Dlatego tak bardzo lubię F1 – zawsze jest jakieś nowe wyzwanie i nigdy nie jest nudno. Zawsze jest wiele do nauczenia się”.

Źródło: magazine.tagheuer.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze