Leclerc kontra Verstappen – runda szósta

Po pięciu wyścigach Grand Prix sezonu 2022 Formuła 1 ponownie wraca do Europy. Szósta runda mistrzostw królowej motosportu odbędzie się na torze Barcelona-Catalunya, gdzie Charles Leclerc i Max Verstappen powinni stoczyć kolejny pojedynek w walce o tytuł mistrzowski.

W klasyfikacji generalnej to Monakijczyk ma 19 punktów przewagi nad Holendrem i to on przewodzi w tabeli punktowej, ale od dwóch wyścigów ta strata sukcesywnie się zmniejsza. Przed przyjazdem na Półwysep Iberyjski dwójka wymienionych kierowców została zapytana o to, czy wolą być myśliwymi, czy zwierzyną w tej rywalizacji.

„Cóż, myślę, że od początku sezonu byliśmy tylko na tej jednej pozycji, co oznacza, że ​​na razie poluje się na nas” – powiedział kierowca Ferrari. „Szczerze mówiąc, podoba mi się ta pozycja, ponieważ oznacza, że ​​robisz coś dobrze”.

„Jednak prawdą jest również to, że w dwóch ostatnich wyścigach [nasza] przewaga powoli się zmniejszała. Ale nie zaprzątam tym sobie głowy, szczerze mówiąc, niezależnie od tego, na jakiej pozycji się znajduję chcę być jak najbardziej konkurencyjny. W tej chwili wydaje się, że Red Bull ma przewagę w tempie wyścigowym”.

Także lider Red Bulla wydaje się być zadowolony z obecnej pozycji w mistrzostwach, co argumentuje analogiczną sytuacją do końcówki zeszłego sezonu: „Podoba mi się pozycja, w której jestem obecnie, wiedząc, że samochód jest szybki. Na przykład pod koniec zeszłego roku to ja byłem tym, na którego polowano, a to właściwie nie była świetna pozycja” – powiedział Verstappen. „Wiedziałem, że nie mamy już odpowiedniego tempa i że do końca będzie bardzo trudno. Więc tak, to po prostu zależy trochę od tego, jak konkurencyjny jesteś”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1