Latifi: Formuła 1 to ogromne poświęcenie dla kierowców spoza Europy

Nicholas Latifi powiedział, że kierowcy Formuły 1, którzy pochodzą spoza kontynentu europejskiego, muszą godzić się na ogromne poświęcenie, aby zrealizować swój cel jazdy na najwyższym szczeblu sportów motorowych.

Formuła 1 to sport globalny, który ściga się na wszystkich kontynentach, za wyjątkiem Antarktydy. Mimo to, wszystkie zespoły mają swoją siedzibę w Europie. Między innymi z tego względu młodzi kierowcy z całego świata zjeżdżają na Stary Kontynent, aby tu rywalizować w kartingu oraz juniorskich seriach, które mają większy prestiż i uznanie niż gdziekolwiek indziej.

Aktualnie w F1 ściga się 6 kierowców spoza Europy: Latifi oraz Lance Stroll z Kanady, Sergio Pérez z Meksyku, Guanyu Zhou z Chin, Daniel Ricciardo z Australii oraz Yuki Tsunoda z Japonii, który jednak rywalizował w swoim kraju do 2018 roku, a dopiero w kolejnym sezonie zaczął ścigać się w Formule 3. Następnie przeszedł do Formuły 2, a stamtąd do F1, gdzie ściga się w zespole AlphaTauri.

Latifi opowiedział, z czym wiązała się realizacja pasji: „To z pewnością bardzo duże zobowiązanie. Dotyczy to nie tylko osób pochodzących z Ameryki Północnej – Daniel [Ricciardo] jak najbardziej coś o tym wie. To ogromne poświęcenie. W bardzo młodym wieku opuszcza się rodzinę, przyjaciół, dom”.

„Ścigając się w Europie w serii juniorskiej, podczas weekendy większość innych kierowców może wrócić do domu w ciągu godziny, dwóch; w czasie wolnym spotkać się z rodziną i przyjaciółmi, a to oczywiście nie był dla mnie luksus i jestem pewien, że podobnie dla Checo, Lance'a czy Daniela. To trudne, ale jest to coś, co wiąże się z pochodzeniem. Cieszę się, że mogłem to robić, realizować swoją pasję”.

„Myślę, że dla każdego kierowcy, który nie pochodzi z Europy, czy to w serii juniorskiej, czy ściga się na wysokim poziomie, jest to poświęcenie. Jestem pewien, że jeśli chcą zrobić ten krok, będą szczęśliwi, ponieważ to jest szczyt i uważam, że większość kierowców chciałoby być na tej pozycji”.

Źródło: planetf1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1