Kolejny znaczący pakiet poprawek Ferrari na Silverstone

Mattia Binotto przewiduje, że kolejny znaczący pakiet poprawek w zespole z Maranello pojawi się w okolicach Grand Prix Wielkiej Brytanii. Włoch kolejny raz podkreślił, że wobec limitów budżetowych praktycznie niemożliwym jest ulepszanie samochodu z wyścigu na wyścig.

Podczas ostatniego weekendu Grand Prix w Hiszpanii Ferrari przywiozło ulepszenia w postaci nowej podłogi, tylnego skrzydła i kanałów wentylacyjnych przednich hamulców. Wprowadzone poprawki zadziałały zgodnie z oczekiwaniami, co świadczy o dobrym kierunku rozwoju F1-75, ale na kolejny etap aktualizacji tegorocznego modelu przyjdzie kierowcy włoskiego zespołu poczekają jeszcze trzy weekendy wyścigowe: „Ograniczenia budżetowe określają, co możemy zrobić. Musimy dokonywać właściwych wyborów, aby nie marnować pieniędzy, nie jest to coś, na co możemy sobie pozwolić” – powiedział Binotto. „Myślę, że następna ewolucja, jaką wprowadzimy [do F1-75] będzie znacząca. Nie zamierzamy wprowadzać drobnych części każdego wyścigu. Ci, którzy to robią świadczy o tym, że…coś jest nie tak”.

„Poza tym musimy wziąć pod uwagę kolejne wyścigi, na które się wybieramy. Teraz jesteśmy w Monako, gdzie prawdopodobnie zostanie zastosowane nowe przednie zawieszenie, aby poprawić kąt skrętu kół, a następnie w Baku, które również jest torem ulicznym. Myślę więc, że nasze kolejne zmiany nastąpią na Silverstone".

Źródło: motorsport.nextgen-auto.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1